Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /var/www/uzumbaba.com/public_html/forum/Sources/Subs.php on line 3889
Anne Olabilenlere-Murat Aslantürk - Edebi Yaz?lar (Yazarlardan) -

* Anl?k üyeleraras? ileti

Sohbet kutusu bulunamadı.

* Kullan?c? bilgisi

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

* ?u an aktif olanlar

• Nokta Ziyaretçi: 33
  • Nokta Gizli: 0
  • Nokta Üye: 0

Çevrimiçi kullanıcı bulunmuyor.

* ?statistikler

• stats Toplam Üye: 28
  • stats Toplam İleti: 657
  • stats Toplam Konu: 288
  • stats Toplam Kategori: 11
  • stats Toplam Bölüm: 58
  • stats En Çok Çevrimiçi: 2029

* Son ?letiler/Konular

Ynt: Ev ??lerinde Basit Öneriler Gönderen: uzumbaba
[12 Mayıs 2020, 17:01:31]

Ynt: Pratik Bilgiler Gönderen: uzumbaba
[19 Mart 2019, 00:44:57]

Ynt: Pratik Bilgiler Gönderen: uzumbaba
[27 Temmuz 2014, 02:07:46]

Pratik Bilgiler Gönderen: uzumbaba
[27 Temmuz 2014, 01:55:14]

Ynt: Ev ??lerinde Basit Öneriler Gönderen: uzumbaba
[29 Mayıs 2014, 23:48:15]

* Yönetim

uzumbaba admin uzumbaba
Yönetici

* En Popüler Bölümler

* ?nternette ara

internette Arama

Gönderen Konu: Anne Olabilenlere-Murat Aslantürk  (Okunma sayısı 2904 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mod_seval

• Ziyaretçi
Anne Olabilenlere-Murat Aslantürk
« : 05 Temmuz 2009, 18:42:02 »
Anne Olabilenlere

“Bana neler vermi?sin neler… ?u kaslar?m, adalelerim, bald?rlar?m. Kas?m kas?m gö?süm ve k?llar?m.(!) Hacetimi ayakta gidermek gibi bir ayr?cal???m ve a?z?mda çer-çöple turlay?p, mahallede a??z dala?? yaparken, iki demli çayla memleketi kurtarmak, ihtilaller yapmak üzerine kesti?im ahkâmlar?m… Ne büyüksün Allah’?m!

Namusu benden sorarlar. Ka?lar?m? bir çatt?m m?; peh, delikanl? olan beri gelsin. ?öyle omzumu dü?ürüp sallana sallana bir yürüdüm mü; önüme kim ç?karsa ç?ks?n! Bana verdi?in bu pos, bu endam… Tribünlerde bas bas ba??rmak, ekme?in aras?nda iki köfte s?k??t?r?p karn?m? doyurmak, haftadan haftaya hamama gidip temizlenmek paklanmak. Ne büyüksün Allah’?m!

Bütün sava? meydanlar? bizden sorulmu?. Ta nerelerin hudutlar?na kadar vurmu? ç?km???z. Bana neler vermi?sin neler… Cesaret, güç ve kabiliyet .(!) Deden toruna anlat?lan bütün efsanelerin ba?kahramanlar? bizler.

?ki avuç kabak çekirde?ini al?p bir banka oturdum mu, deyme keyfime… Gecenin kaç? olursa olsun, ç?k?p havalanabilirim balkonda. Atletimi s?y?r?p ka??r?m göbe?imi. Bana neler vermi?sin neler Allah’?m! ?u yumruklar?ma bak?p bak?p ?ükrediyorum.

?ükrediyorum da, bir ?eyi vermemi?sin, ona yan?yorum. ?çimi kemiriyor bu eksiklik. Dü?ünüp dü?ünüp hay?flan?yorum. Oklava yak??maz bu ellere. ?pten, çileden de anlamam. ?ki yumurta k?rar, karn?m? doyururum ve bir ceketle k??? ç?kar?r?m, raz?y?m bunlara ama ke?ke, ke?ke Allah’?m…

K?z?yorum ama tövbeler olsun, isyan etmiyorum. Tövbe Hâ?â! Erke?im ben. Delikanl?y?m ama ya Rab, bir ?eyi vermemi?sin, yar?m yamalak kalm???z, ?imdi anl?yorum: Bizden her ?ey oluyor olmas?na da, ‘anne’ olam?yoruz Allah?m…”

Murat Aslantürk
« Son Düzenleme: 05 Temmuz 2009, 21:46:29 Gönderen: SevaL_24 »

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2020, SimplePortal