* Anlık üyelerarası ileti

Sohbet kutusu bulunamadı.

* Kullanıcı bilgisi

 
 
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

* Şu an aktif olanlar

  • Nokta Ziyaretçi: 9
  • Nokta Gizli: 0
  • Nokta Üye: 0

Çevrimiçi kullanıcı bulunmuyor.

* İstatistikler

  • stats Toplam Üye: 28
  • stats Toplam İleti: 658
  • stats Toplam Konu: 290
  • stats Toplam Kategori: 11
  • stats Toplam Bölüm: 58
  • stats En Çok Çevrimiçi: 141

* Son İletiler/Konular

Ynt: Pratik Bilgiler Gönderen: uzumbaba
[19 Mart 2019, 00:44:57]


Ynt: Pratik Bilgiler Gönderen: uzumbaba
[27 Temmuz 2014, 02:07:46]


Pratik Bilgiler Gönderen: uzumbaba
[27 Temmuz 2014, 01:55:14]


Ynt: Ev İşlerinde Basit Öneriler Gönderen: uzumbaba
[29 Mayıs 2014, 23:48:15]


Ynt: Görünmez Kazalar Ve Pratik Önlemler Gönderen: uzumbaba
[17 Nisan 2014, 02:20:37]

* Yönetim

uzumbaba admin uzumbaba
Yönetici

* En Popüler Bölümler

* İnternette ara

internette Arama

Gönderen Konu: Krizin Teğet Geçtiği Çocuklar !  (Okunma sayısı 2687 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SevaL_24

  • Ziyaretçi
Krizin Teğet Geçtiği Çocuklar !
« : 07 Temmuz 2009, 20:01:22 »
Ticari kariyerleri her geçen gün yükselen kabine üyesi siyasilerin çocukları, Ekrem Tosun tartışmasının ardından yerel seçim polemiklerinin en önemli gündemi haline geldi.Kabine üyesi siyasetçilerin çocukları ebeveynlerinin siyaset hayatına girmesiyle birlikte ticari kariyerlerini her geçen gün çeşitli iş kollarına doğru geliştiriyor. Daha önceden mısır, yumurta satışı yapan, internetten şirket dâhi yöneten halk diliyle "tosun"lar, artık altın ve enerji sektörleriyle de gündeme gelmeye başladı. Her geçen gün ticari kariyerlerinde yükselen çocukların bu iş kolları, siyasetçi ebeveynlerinin çeşitli polemiklere girmelerine de vesile oluyor. AKP hükümetinde Başbakan dahil 25 bakan görev yapıyor. Bu bakanların toplam 63 çocuğu var. En fazla çocuğa sahip bakan 6 çocukla Sağlık Bakanı Recep Akdağ. Onu 4'er çocukla Başbakan Tayyip Erdoğan, Adalet Bakanı Mehmet Ali Şahin, Çevre Bakanı Veysel Eroğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik izliyor.

Son dönemde en çok dikkat çeken iş kolu ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile Kemal Kılıçdaroğlu arasında da polemiğe neden olan bir olay ile ortaya çıktı. Başbakan Erdoğan'ın ABD'de yaşayan oğlu Necmettin Bilal Erdoğan ile abisi Burak Erdoğan'ın eşi Sema Erdoğan'ın 'Atagold' isimli bir altın firmasına ortak oldukları ortaya çıktı.

İTO kayıtlarına göre, 1995 yılında kurulan bu şirketin yüzde 50 hissesi ise Atasay Kuyumculuk şirketinin sahibi Cihan Kamer ile eşi, kızı Simay ve küçük oğlu Atasay'a ait. Kalan yüzde 50 hisseyi ise Bilal Erdoğan ile Sema Erdoğan paylaşıyor. Bu ortaklık kapsamında ise sadece Atatürk Havalimanı'nda free-shop bölgesinde bir mağaza olduğu belirtiliyor. Bu konu Erdoğan ile Kılıçdaroğlu arasındaki 'Ekrem Tosun Kimdir?' polemiği ile birkaç gün önce gündeme geldi. Ekrem Tosun'un ise Bilal Erdoğan ile Sema Erdoğan'ın gnel kurulda oy haklarını temsil eden ve aynı zamanda Kamer'in de mali müşavirliğini yapan kişi olduğu ortaya çıktı.


KİMİN ÇOCUĞU HANGİ İŞTE

RECEP TAYYİP ERDOĞAN
- Son tartışmada öğrenildi ki ABD'de yaşayan oğlu Necmettin Bilal Erdoğan ile abisi Burak Erdoğan'ın eşi Sema Erdoğan 'Atagold' isimli bir altın firmasına ortak.
- Büyük oğul Ahmet Burak Erdoğan denizcilik sektöründe. Bumerz Denizcilik'te ve MB Denizcilik Taşımacılık Limited Şirketi'nde ortak.
- Büyük kız Esra; Berat Albayrak'la evli. Albayrak Çalık Holding'te genel müdür, Cetel Telekom İletişim'de de yönetim kurulu üyesi.

KEMAL UNAKITAN
- Abdullah Unakıtan, likit yumurta işi yaptığı AB Gıda A.Ş ile gündeme gelmişti.
- Unakıtanlar şimdi enerji ve kek işi ile ticari alandaki faaliyetlerini büyütme kararı aldı.

ABDULLAH GÜL
- 3-6 Şubat tarihlerinde Suudi Arabistan'a yaptığı resmi ziyarete Gül'ün küçük oğlu Mehmet Emre Gül de katıldı. Emre Gül ilk olarak e-ticaret alanında yatırım yaparak ticari hayatta ismini duyurdu. "Adresime Gelsin Bilişim Teknolojisi ve Ticaret Ltd." adlı 15 bin YTL sermayeli şirket kurdu.
"Bardak içinde soslu haşlanmış mısır satışı" Daily Fresh işiyle de gündeme geldi.
- Gül'ün büyük oğlu Ahmet Münir Merrill Lynch'te çalışıyor.
- Abdullah Gül'ün kızı Kübra Gül geçen sene Mehmet Sarımermer'le evlendi. Damat Sarımermer de, küçük kayınbiraderi gibi internette iş yapıyor. Bunun yanı sıra, Mehmet Sarımermer'in mobilya ve inşaat alanındaki şirketlerde de ortaklığı bulunuyor.

BİNALİ YILDIRIM
- Oğlu Erkan ve kızı Büşra'nın sahibi olduğu Derin Denizcilik Gemi Taşımacılık Sanayi ve limited Şirketi var.
- Yıldırım'ın üç çocuğunun Subaru'nun İstanbul'daki 4 bayisinden birisi olduğu da yansıyan bilgiler arasında yer aldı.

HİLMİ GÜLER
- Hilmi Güler'in damadı ise eski Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe'nin oğlu İsmail Pepe. Pepe'nin çocukları Ankara-Balgat'ta 15 yıldır ev yapıp satıyor. İsmail Pepe'nin gemi işletmeciliği yaptığı da gündeme gelmişti.

FARUK NAFİZ ÖZAK
- Oğlu Mehmet Akif Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün oğlu Emre Gül'ün bardakta mısır satan Daily Fresh şirketinden bayilik alarak mısır işine girmesiyle gündeme gelmişti. Bunun için bir arkadaşı ile Öztok Gıda İnşaat Ltd. adlı şirket kurmuş, Atatürk Havalimanı'nda ve Bakırköy Capacity'de bardakta mısır satmaya başlamıştı.

kaynak:haberturk

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38