Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /var/www/uzumbaba.com/public_html/forum/Sources/Subs.php on line 3889
Günahlarimi hep sirtimda tasirim - Edebi Yaz?lar (Yazarlardan) -

* Anl?k üyeleraras? ileti

Sohbet kutusu bulunamadı.

* Kullan?c? bilgisi

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

* ?u an aktif olanlar

• Nokta Ziyaretçi: 20
  • Nokta Gizli: 0
  • Nokta Üye: 0

Çevrimiçi kullanıcı bulunmuyor.

* ?statistikler

• stats Toplam Üye: 28
  • stats Toplam İleti: 657
  • stats Toplam Konu: 288
  • stats Toplam Kategori: 11
  • stats Toplam Bölüm: 58
  • stats En Çok Çevrimiçi: 2029

* Son ?letiler/Konular

Ynt: Ev ??lerinde Basit Öneriler Gönderen: uzumbaba
[12 Mayıs 2020, 17:01:31]

Ynt: Pratik Bilgiler Gönderen: uzumbaba
[19 Mart 2019, 00:44:57]

Ynt: Pratik Bilgiler Gönderen: uzumbaba
[27 Temmuz 2014, 02:07:46]

Pratik Bilgiler Gönderen: uzumbaba
[27 Temmuz 2014, 01:55:14]

Ynt: Ev ??lerinde Basit Öneriler Gönderen: uzumbaba
[29 Mayıs 2014, 23:48:15]

* Yönetim

uzumbaba admin uzumbaba
Yönetici

* En Popüler Bölümler

* ?nternette ara

internette Arama

Gönderen Konu: Günahlarimi hep sirtimda tasirim  (Okunma sayısı 3510 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı yusuf eryigit

• Yeni Üye
  • *
  • Karma +0/-0
Günahlarimi hep sirtimda tasirim
« : 15 Temmuz 2009, 11:14:04 »
Günahlarimi hep sirtimda tasir, onlari sürekli inceler gelecek yasamima yön veririm.
Hicbir bicimde onlarin yitip gitmesine gönlüm razi olmaz.
Cünkü beni sekillendiren o günahlarimdir.
Onlar benim hayat arkadasim, yol göstericilerimdir.
Ben insan oldugum icin saksida yetisme yetenigim yoktur.
Ben yasam icerisinde sürekli hareket halindeyim ve hep inisli yokuslu yollarda ilerlerim.
Burada asil olan bu yollari asip amaca sag salim ulasmaktir.
Ben bu yollarda hep hata yaparim, günah islerim, cok zor durumlarda kalirim fakat ilerlemem durmaz.
Sonucta hedefledigim amaca ulastigimda, hatalarimda, sevaplarimda, günahlarimda yasam filmimle birlikte arsive kalkar.
Bunlari dondurur arsivlerim cünkü ileride yine ihtiyacim olacak.
Bukez önümde yeni bir yol acilmistir ve bu yolculuk bir öncekinden daha cetin gececektir.
Bu yolculugu basarmam, gecmis günahlarimin bedenime ne derece kazindigina baglidir.
Eger ben bir öncesindeki yasadiklarimi bedenime bir oya gibi islemis isem, yolculugun zorlugu beni korkutmaz.
Artik ben özgür bir bireyimdir ve her türlü yolculuga gözümü kirpmadan cikabilirim.
Bunu bana kazandiranda daha önceki gectigim yollarda elde ettigim kazanimlarimdir.
Bu kazanimlar her zaman toplum nazarinda iyi bir yere oturmayabilir.
Önemli olan bana kazandirdiklaridir.
Kisacasi hata benim hatamdir, günah benim günahimdir, dolayisiylada kazanc yine bana aittir.
Bu baglamda gecmisime bir bütün olarak sahip cikar öyle devam ederim yola.
Ve siz icinizdeki sesi dinleyin, en dogru yolu o gösterecektir size.
Birilerinin gözüne hos görünsün diye birsey yapmaya kalkismayin.
Kilavuzunuz kendiniz olun.
Baskalari her an yaniltabilir sizi.
Cünkü sizin sadece size ait olan bir site haritaniz var.
Bu baskalarininkine uymaz.
Kah cikarim gökyüzüne seyrederim alemi.
Kah inerim yeryüzüne seyreder alem beni.
Diyor sair.
Hem seyretmesini, hemde seyredilmesini ögrenmek gerek.

SevaL_24

• Ziyaretçi
Ynt: Günahlarimi hep sirtimda tasirim
« Yanıtla #1 : 15 Temmuz 2009, 12:04:14 »
Zevkle okudu?um,güzel bir anlat?md? tebrik ederim.

?nsan o?lu'nn her daim kendi duygu ve dü?ünceleri ba?lam?n da,kendinden sapmadan devam etmesi gerekti?ine inanalardan?m.

?nsano?lu hatalar? da,do?rular? kadar sahiplenmeli ve o ?ekilde ya?amal?'d?r.?nsan hayat?n da önemli olan da budur.Ki ya?amda ki en büyük sorunlar?m?z do?rular?m?z? kabullendi?imiz kadar,hatalar?m?z? kabullenmememizden ileri gelmektedir.ßunun önüne geçmekte insan o?lu'nun kendisini tan?mas?na ve kendisine sahip ç?kmas? ile alakal? bir durumdur.

?nsan o?lu hayatta her ?eyi do?ru yapacak diye kaide yok.Yanl??lar?n be?i?i alt?nda ç?kacakt?r do?rular ????a.Çocukken yürümeyi dü?e kalka ö?reniyoruz.Çarpt???m?z nesne yan?ndan bir daha geçmiyoruz,tekrar? ya?anmas?n,can?m?z ac?mas?n diye.?nsan?n do?ru ve yanl??lar? da bu ?ekilde.

Ve bence as?l önemli olan insan?n bu dünya da yapt??? hatalara sahip ç?kabilmesidir?nsan? do?ruya sevke eden yapm?? oldu?u hatalar?d?r çünkü.Onlar olmasa do?rular? bulamaz,k?ymet bilemez,hiç bir ?eyin as?l de?erini anlayamaz olurduk.Ama hatalar?m?z sayesin de onlar?n özelli?inin,ayr?cal???n?n,ne derece önemli olduklar?n?n fark?na var?yoruz.

Ki?i öz ele?tiri sahibi olmal? ve kendini daima ele?tirmeli.Yanl??ta olsa bunu kendi içinden gelerek yapmal?.Ki?i bunu kendi benli?iyle yaparsa,kabullenmesi çok daha kolay olur.ßurada tek sorumlu kendi olmu? olur ve mecbur hatas?n? yüklenecektir.Ama bunu bir ba?kas?n?n yönlendirmesi ile yapsa idi,sorunu hep ba?kalar?n da arayacak,bahane'yi hep onlara bulacak.Her türlü zorlukta kendine s???nmak için bir liman bulmu? olacakt?.

ßunun önüne geçen ki?i benli?i ve kararlar?d?r.     

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2020, SimplePortal