* Anl?k üyeleraras? ileti

Sohbet kutusu bulunamadı.

* Kullan?c? bilgisi

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

* ?u an aktif olanlar

• Nokta Ziyaretçi: 22
  • Nokta Gizli: 0
  • Nokta Üye: 0

Çevrimiçi kullanıcı bulunmuyor.

* ?statistikler

• stats Toplam Üye: 28
  • stats Toplam İleti: 657
  • stats Toplam Konu: 288
  • stats Toplam Kategori: 11
  • stats Toplam Bölüm: 58
  • stats En Çok Çevrimiçi: 2029

* Son ?letiler/Konular

Ynt: Ev ??lerinde Basit Öneriler Gönderen: uzumbaba
[12 Mayıs 2020, 17:01:31]

Ynt: Pratik Bilgiler Gönderen: uzumbaba
[19 Mart 2019, 00:44:57]

Ynt: Pratik Bilgiler Gönderen: uzumbaba
[27 Temmuz 2014, 02:07:46]

Pratik Bilgiler Gönderen: uzumbaba
[27 Temmuz 2014, 01:55:14]

Ynt: Ev ??lerinde Basit Öneriler Gönderen: uzumbaba
[29 Mayıs 2014, 23:48:15]

* Yönetim

uzumbaba admin uzumbaba
Yönetici

* En Popüler Bölümler

* ?nternette ara

internette Arama

Gönderen Konu: Söz Vermi? A?klara  (Okunma sayısı 2773 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mod_seval

• Ziyaretçi
Söz Vermi? A?klara
« : 05 Temmuz 2009, 22:10:22 »
Söz vermi? a?klara,

Bütün a?klar?n ad?na, deniz kenar?nda, kayal?klarda elleri mühür olmu? a??klar?n ad?na, ya?mur alt?nda öpü?en, cehenneme inat s?r?ls?klam sevi?en a??klar?n ad?na, ac?y? mutlulu?a saran a??klar?n ad?na, y?llara inat ayn? heyecanla birbirine bakan a??klar?n ad?na, onun ad?na ve senin ad?na, söz vermi? bütün a??klar, a?klara…
Y?llardan beri, hatta Adem ve Havva’dan beri söz vermi?ler a??klar birbirine, yeminler edilmi?, sonra dualar okunmu? arkas?ndan yemin bozulmas?n diye ve sonra a?lam??lar dualar kabul edilsin diye… Sizce Adem yasak elmay? yerken bilmiyor muydu cennetten kovulaca??n?, elbette biliyordu ama, Havva i?te, A?k i?te, as?l cennet i?te. Cenneti dünyada ya?aman?n s?rr?n? vermi? Adem baba. A?k demi? cennettir nerde, nezaman, nas?l ya?ad???n?n önemi yoktur. Ve söz vermi? a??klar, söz vermi? a?klara…

Sizde muhakkak tutamayaca??n?z sözler vermi?sinizdir. Ama O an, hep tutacakm??s?n?z gibi gelir, her ?eyi hatta dünyay? kar??n?za alabilecekmi?siniz gibi gelir O an. Evet, O an hayat?n anlam?, O an. Hayat bir and?r demi? ?air bende pe?ine eklemi?im O anda seninle oldu?um her and?r. ??te bu yüzdendir ki asl?nda herkes verdi?i sözü tutmu?tur ve hiçbir a??k yalanc? de?ildir. Tabi yine O an…

Söz vermi? a?klara…

A?k fark?nda olmadan yap?lan bir sözle?medir asl?nda. Her safhas?nda sözler verilir birbirine ya da a?klara. Biz hiç ayr?lmayaca??z, biz hep sevi?ece?iz, biz her gün özleyece?iz, biz beraber ölece?iz… Ama bir sorun var dedi ?air, a?kta olmaz dedi ben,sen, biz
Ve ekledi; beni seni yok bu a?k?n, ne sen sen, ne ben ben, sen ben, ben sen… Ayn? bir tekerleme gibi. ??te dedi ?air tekerlemezsen olmaz, senden a??k olmaz, senden Naz?m olmaz, Hikmet bekleme kimseden…
Seni seviyorum, seni seviyorum, seni seviyorum… Defalarca tekrarlad?m bu iki kelimeyi hayat?m boyunca. Hiç ay?rt etmedim, seviyorsam söylemeliydim, söyledim, seni seviyorum. Sonra dü?ündüm anlam?n? nedemekti seni seviyorum, seni ve seviyorum. Anlam?n? çok geç buldum. Sen gidince yani. Seni gidince seviyorumun hiçbir anlam? kalm?yordu. Demek ki dedim epey geç bir saatte, ben SEN? seviyorum…
Bir ?eyi daha geç anlad?m. Küçüklü?ümden berri söylenen atasözünün yanl??l???n?. Me?er zarar?n neresinden dönersen a?k de?ilmi?, a?kta hiç zarara girilmezmi?, a?k hep karl?ym?? asl?nda kazanmas?n? bilene. A?k ticaret de?ilmi?… Ahh atam ahh…

A?k…

Herkesin mutlaka söyleyece?i en az birkaç düzine sözü vard?r. Okumu? olmak, cahil olmak, katil olmak, zengin ya da fakir olmak hatta çocuk olmak bile önemli de?ildir. Yeter ki insan olsun, yeter ki kalp denen bir organ? olsun. Hiç kimsenin anlam?n? gerçekten bilmedi?i, buna ra?men bu kadar bildi?i bir kelime a?k. ??te bu yüzden güzel A?k. Çünkü a?k bir kelime de?il…

Söz vermi? a?klara;
Bir sözle ba?lar a?k,
Bir sözle biter a?k…

Not: Burada anlat?lanlar sadece gerçek a?klar içindir. Ve maalesef hayal ürünüdür…

Kaynak: ureti-yorum.org

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2020, SimplePortal