* Anlık üyelerarası ileti

Sohbet kutusu bulunamadı.

* Kullanıcı bilgisi

 
 
Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

* Şu an aktif olanlar

 • Nokta Ziyaretçi: 5
 • Nokta Gizli: 0
 • Nokta Üye: 0

Çevrimiçi kullanıcı bulunmuyor.

* İstatistikler

 • stats Toplam Üye: 28
 • stats Toplam İleti: 658
 • stats Toplam Konu: 290
 • stats Toplam Kategori: 11
 • stats Toplam Bölüm: 58
 • stats En Çok Çevrimiçi: 141

* Son İletiler/Konular

Ynt: Pratik Bilgiler Gönderen: uzumbaba
[19 Mart 2019, 00:44:57]


Ynt: Pratik Bilgiler Gönderen: uzumbaba
[27 Temmuz 2014, 02:07:46]


Pratik Bilgiler Gönderen: uzumbaba
[27 Temmuz 2014, 01:55:14]


Ynt: Ev İşlerinde Basit Öneriler Gönderen: uzumbaba
[29 Mayıs 2014, 23:48:15]


Ynt: Görünmez Kazalar Ve Pratik Önlemler Gönderen: uzumbaba
[17 Nisan 2014, 02:20:37]

* Yönetim

uzumbaba admin uzumbaba
Yönetici

* En Popüler Bölümler

* İnternette ara

internette Arama

Gönderen Konu: Sarıgül İddialı Konuştu  (Okunma sayısı 5537 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

SevaL_24

 • Ziyaretçi
Sarıgül İddialı Konuştu
« : 27 Temmuz 2009, 11:26:45 »
Sarıgül iddialı konuştu

Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Kürt açılımıyla ilgili olarak 'Açılımdan söz edenler Kürt kökenli yurttaşların üzerinden siyaset yapmayı lütfen bıraksın' dedi. Sarıgül yeni kuracağı partiyle terör sorununun üstesinden gelebileceğini de iddia etti.


AA


http://www.cumhuriyet.com.tr/medya.php?mn=27620

Elazığ- Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, sivil toplum kuruluşlarının davetlisi olarak Elazığ'da, havaalanında gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Başlattığı Türkiye Değişim Hareketi'nin geçim sıkıntısı, işsizlik, tarımda üretim, sanayici, esnaf, işçiler ve emekliler için olduğunu, özellikle inançlara saygı duymak için bulunduğunu vurgulayan Sarıgül, ''TDH ülkemizde demokrasinin kurum ve kurulları ile sağlamak için var. Ama önemli bir görevi de partilerimizde kaybolan parti için demokrasiyi sağlamak için var'' diye konuştu.

Bu hareketin sistemin aksayan yönlerine 'Bismillah' diyerek başkaldıracağını söyleyen Sarıgül, şöyle devam etti:
''Ulusumun her noktasında tüm yurttaşlarımın sevgiyi ve bilgiyi paylaşmasını istiyorum. Ankara ile Elazığ, Diyarbakır, Şırnak, Şavşat'ta sokakta, köyde dolaşan insanlarımızın gündemi başka. Ankara yapay gündemlerle uğraşıyor. Çözüm demokrasiden geçiyor. İktidar ve muhalefet soranlarımıza çözüm üretmek yerine Ankara'da günlerini gün edip yapay gündemler ile meşgul oluyorlar.

Toplumda yeni bir iktidar arayışını görüyorum. Şimdi toplumun her kesimini kucaklayacak yeni bir anlayışa yeni bir siyasete ve enerjiye ihtiyaç var. Yeni bir iktidar artık bir zorunluluk olmuştur. Artık Türkiye Değişim Hareketi'nin tek hedefi vardır. Bu hedef de Ankara'ya yürümek ve Ankara'dan İnşallah iktidarı teslim almak. Türkiye Değişim Hareketi'nin iki tane gücü var. Biri hakka olan inancımız. İkincisi halkımıza olan sonsuz güvenimizdir. ''

 

Kürt açılımı

Mustafa Sarıgül, bir gazetecinin Kürt açılımı hakkında düşüncelerini sorması üzerine 'Açılımdan söz edenler Kürt kökenli yurttaşların üzerinden siyaset yapmayı lütfen bıraksın diyerek, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Güneydoğu sorununu Türkiye Değişim Hareketi'nden başkası kesinlikle çözemez. Çünkü Türkiye Değişim Hareketi'nin ötekisi olmayacak. Türkiye Değişim Hareketi'nin ulusal konularda ufak hesaplar, siyaset malzemesi yapmaz. Güneydoğulu yurttaşlarım tüm Türkiye beklesin. Bayrağımız, toprağımız, ulusal birliğimiz ile ilgili konularda oy hesabı olmaz. Türkiye Değişim Hareketi Ankara'da olduğu zaman tüm siyasi parti genel başkanlarını çağıracak ve herkesin uzlaştığı bir formül ortaya getirip güneydoğu sorununu mutlaka çözecek. Güneydoğu sorunu işsizliktir, aşsızlıktır, yoksulluktur. Bunları çözdüğümüz zaman Güneydoğu sorununu da çözeriz.''

Sarıgül, bir başka gazetecinin CHP'nin askerlere sivil yargı yolunu açan yasayı Anayasa Mahkemesi'ne götürmesi hakkındaki fikirlerini sorması üzerine ise şöyle konuştu:
''Artık farklı bir noktadayız. Artık farklı bir siyasi hareketiz. Biz o mantıkların doğru mantıklar olmadığı kanısındayız. Türkiye Değişim Hareketi'nin kurum ve kuruluşların kendi görevlerini yapmasını arzu eder, siyasetin kendi görevini yapmasını arzu eder. Kurumlar bugünkü muhalefet boşluğunu doldurmaya çalışıyor

. Bunu doğru bulmuyorum. Türkiye'nin önemli kurumlarının yıpranmaması lazım. Bu kurumlar herkese lazımdır.''

Sarıgül daha sonra Keban ilçesine bağlı Ulupınar köyünde yapılan 12. Birvan-Başpınar Piri Davut Şenliği'ne katıldı.


Kaynak: Cumhuriyet.com
Haber : AA
« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2009, 11:25:09 Gönderen: SevaL_24 »

SevaL_24

 • Ziyaretçi
Ynt: Sarıgül İddialı Konuştu
« Yanıtla #1 : 27 Temmuz 2009, 11:45:11 »
Ülkede ki sorunların ana hatlarıyla farkında olmak güzel.

ßunlar için birşey düşünüp,çözümler üretebilmek güzel fakat olduğu yerde saymamak kaidesi ile.

ßirşeylerin farkında olmak malesef ki yeterli olmuyor.

Söylenen mevzuular ciddi derece de önemli.Genel de siyasetçiler'in koştuğu ana kulvarlar'dır.Dilerim bu da tarihe gömülen sözler olarak,raflar da yerini almaz.

ßirşeylerin değişmesine muhakkak ki ihtiyaç var.

Sunulan bir çok şey'in yapılması Türkiye de devrim niteliği taşıyacak.Yüzyıllardır değişemeyenleri değiştirmeye çalışmak bundan daha iyi bir kavram ile ifade edilemezdi.

ßunların olacak olma umudu bile insanları bir nebze de rahatlatıyor.

Gerçekleştirilmeleri bir o kadar zor ve uğraştırıcı çünkü.ßunları yapabilen biri olursa karşımız da,bir çok şeyi aşmış birini benimsemiş oluruz.

ßu zorluğun da farkında olmak gerek.

Yolu açık olsun..
« Son Düzenleme: 27 Temmuz 2009, 16:48:35 Gönderen: SevaL_24 »

Çevrimdışı uzumbaba

 • Sitelerimizi ziyaret ediniz
 • Yönetici
 • Tam Üye
 • *****
 • İleti: 126
 • Karma +0/-0
  • üzümbaba sitesi
Ynt: Sarıgül İddialı Konuştu
« Yanıtla #2 : 28 Temmuz 2009, 02:17:53 »
Valla yıllardır deniyor ya 'toplum değişim istiyor, birşeylerin değişmesi lazım' vs vs...
Sarıgül de 50 yıldır söylenenleri nakarat yapıyor. Diğer her kurulan yüzlerce partiden biri.  Hayırlı olsun diyebilmek için zaman çok erken. Böyle politikacılara asla ısınamıyorum, huyum kurusun. 'Toplum değişim istiyor' diyen liderlerden hiç mi hiç hoşlanmadım ben.

Toplumu ölçecek ve toplumu değiştirecek dinamik özellikleri  hemkem etmeden açıkça anlatacak, ve de toplumun değişmesi gerekliliğinin sebeplerini korkusuzca, ve de inanarak cesurca yol gösterebilecek öğretmen önderler gerekirken, 'toplum değişim istiyor', 'topluma yeni lider gerek', 'topluma yeni açılım........' gibi soyut, hiç bir çekirdeği doldurmayan, toplumun değişmesi gereken öğelerini yan öğelerle beslemek, gibi dertleri olmayan liderlere bence toplum geçit vermemeli.
Toplum kendisi değişerek kendi liderini yaratabilmeli.  Türkiyenin hastalığı bu...  Bu hastalık hiç geçmeyecekmiş gibi görünse de, en kısa zamanda geçmesi umuduyla....


SevaL_24

 • Ziyaretçi
Ynt: Sarıgül İddialı Konuştu
« Yanıtla #3 : 28 Temmuz 2009, 12:13:43 »
Senelerdir bir çok gelen Siyaset adamı'nın belki de ilk vurguladığı şeyler bunlar.Ondandır hepimiz genel olarak bu ifadelere alıştık.

Kimisine inandırıcı geliyor,

Kimisine tam aksi.

Ama bunu düşündüğüm de,partilerin bölüm pörçük olmaları konusuna sonuna dek karşı çıkan ben,farklı düşünmeden alamıyorum kendimi.Şöyle ki bunda biraz liderlerin de suçu var.Ders verilmesi gerektiğinden yanayım.

Normal olan parti başında bulunan Siyaset adamlarının birşeyler yapamadığı takdir de,o görevi aldıkları gibi bırakmaları,başkalarına şans vermeleri'dir.Chp oluşumu içerisin de malesef böyle birşey hiç bir zaman mümkün olmadı.ßaykal'da ki bitmek bilmeyen koltuk sevdası ve saçmalık koca bir toplumu heba etti.Onun kitlesin de sahip olduğu başka bir kitle daha yoktu.İnsanlara daha çok benimseteceğini kendini,onlaır itmeyi ve malesef saçmalamaya seçti.Zamanında birşeyleri yapma gereği duysa ve değişime ilk kendi partisi içinde,kendide dahil olmak üzere başlasa idi,bu toplum da parti kuramları bu kadar çoğulculuk göstermezdi.

İnsanlar hep aynı masallardan sıkılıp,biraz daha güven duygusu tadabileceği zihniyetleri aradılar.Sarıgül'ün şimdi çevresine bakarsak,ciddi bir kitle potansiyel'i oluşmuş durum da.Aldığı kitle'nin çoğu da Chp kesimi.Malesef Chp bu parti oluşumu ile ciddi mana da bozguna uğradı ve daha da uğrayacak gibi duruyor.ßunun sonucunu seçimler de hep birlikte göreceğiz.

ßaşkanın sözleri ya da birşeyler yapıyor olması değil,biraz daha samimi olması çekiyor insanı.ßaykal bu göreve gelirken ardında ona tapanlar yoktu.Sarıgül'ün bu mana da çok yandaşı var.Sırf belediye başkanı olduğu zamanlardan bu zamana kazanmış olduğu bir kitle var.Ona her durum da itahaat edecek olan.

Sorun birilerinin birşeyleri yapıyor ya da yapacak olması değil.ßu toplum için de samimi görünüyor olmalı.Geçmişlere bakıldığın da,siyaset adamları içerisinde hiç birinin bil fiil temizliğine dair hayatlara rastlayamayız zaten.Kusursuz bir Siyaset adamı yok.ßu insanlık olarak düşünüldüğün de mümkün dahilin de zaten değil.ßölünmüş toplumlar parça,parça birşeyler yapamayacak belki ama en azından yıkılması gereken bir zihniyeti yıkmaya yetecek.

ßaykal artık parti başından çekilmesini bilmeli.

O orda olduğu sürece ona verilen her oy çöpe gidiyor,gidecekte.

Tıpkı her önüne gelen'in parti lideri olamayacağı gibi..

Çevrimdışı cenk

 • Üzümler grubu
 • Yeni Üye
 • *
 • İleti: 3
 • Karma +0/-0
Ynt: Sarıgül İddialı Konuştu
« Yanıtla #4 : 11 Ağustos 2009, 18:12:28 »
Türkiyeye gerçek anlamda bir lider şart ve bu dönemdede bu işi en iyi yapabilecek kişinin sarıgül olduğunu düşünmekteyim aslında şu dönemde lider vasıflarını taşıyabilen tek kişidir mustafa sarıgül ve gerçek anlamda siyasetin çekirdeğinden yetiştiğide bir gerçektir.son döneme bakılırsa abdüllatif şenerin ve osman pamukoğlunun kurduğu paritleri görmekteyiz bana göre bu partiler tabela partisinden öteye geçemeyeceklerdir.Biz TDH olarak önce örgütlenmeyi yaptık tabelamızı daha sonra asacağız ama diğer partiler önce tabelaları asıp sona örgütlenmeyi bıraktılar buda hiç bir sonuç vermeyecek en yakın tarihtede bunlara şahit olacağız.bizki burada yedi göbek sülalemiz chp ye oy veren insanların torunları olarak bu sıradanlıktan kurtulmak istiyoruz ve en sonunda alternatif bir oluşumun gerçekleştiğini görüyoruz.
Konunun başındada dediğim gibi Türkiyenin bir partiye değilde bir lidere ihtiyacı var.Çok değerli sosyal demokrat insanlar var ama lider vasıfları yok mesela rahmetli İsmail Cemin kurmuş olduğu ytp ama sonuç yok Kemal Kılıçdaroğlu çok iyi bir insan çok iyi bir ekonomist maliyeci olabilir ama lider olamaz çok iyi bir bakan olabilir hatta çok iyi bir c.başkanı olabilir ama başbakan çok zor onun içindirki bundan 30 sene önce karaoğlana bağıranlar aynı şevkle inanın bana yağızoğlana bağırıyorlar.sevgiyle kalın.sevgi kazanacak... 
       

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38