* Anlık üyelerarası ileti

Sohbet kutusu bulunamadı.

* Kullanıcı bilgisi

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

* Şu an aktif olanlar

• Nokta Ziyaretçi: 8
  • Nokta Gizli: 0
  • Nokta Üye: 0

Çevrimiçi kullanıcı bulunmuyor.

* İstatistikler

• stats Toplam Üye: 28
  • stats Toplam İleti: 658
  • stats Toplam Konu: 290
  • stats Toplam Kategori: 11
  • stats Toplam Bölüm: 58
  • stats En Çok Çevrimiçi: 141

* Son İletiler/Konular

Ynt: Pratik Bilgiler Gönderen: uzumbaba
[19 Mart 2019, 00:44:57]

Ynt: Pratik Bilgiler Gönderen: uzumbaba
[27 Temmuz 2014, 02:07:46]

Pratik Bilgiler Gönderen: uzumbaba
[27 Temmuz 2014, 01:55:14]

Ynt: Ev İşlerinde Basit Öneriler Gönderen: uzumbaba
[29 Mayıs 2014, 23:48:15]

Ynt: Görünmez Kazalar Ve Pratik Önlemler Gönderen: uzumbaba
[17 Nisan 2014, 02:20:37]

* Yönetim

uzumbaba admin uzumbaba
Yönetici

* En Popüler Bölümler

* İnternette ara

internette Arama

Gönderen Konu: Yönetirsek Neler Yaparız ?  (Okunma sayısı 7076 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mod_seval

• Ziyaretçi
Yönetirsek Neler Yaparız ?
« : 05 Temmuz 2009, 22:30:18 »
Cumhuriyet'ten önce de,sonra da toplum içerisin de hep birileri tarafından doğru-yanlış şekiller de yönetildik...

Yanlış işler oldu doğru bulmadık,tepki gösterdik...

Doğrulukların ardında durduk ve en yakın destekçisi olduk...

Yanlışlar karşısın da hep daha iyileri vardı kafamızda,sürekli yenilenen ve sonu gelmek bilmeyen...

Hep daha iyisi dedik,daha iyisini istedik...

ßu memleket şimdiler de istemediğimiz ve yanlış işler yaptığına inandığımız kesimin elinde...Adeta bir oyuncak kendi isteğine göre yönetilen,istediği tarafa götürülen kumandalı bir araç görünümün de...

Herşeye tepki veriyoruz,düşünüyoruz,böyle olmaması gerek diyoruz...

Ancak;

Acaba kendimiz ne yapmayı planlıyoruz (!) Asıl önemli olan bu...

ßu devleti yöneten bizler olsaydık; (Alevi-Sünni kavramı dışında genel bir şekilde yönetmek)

-Sizler bu devleti yöneten olsa idiniz neler yapardınız ?

-ßu ülkeyi nasıl yönetirdiniz ?

-Neleri değiştirmek ve düzeltmek isterdiniz ?

-ßu ülke yönetim'inin kesinlikle değiştirilmesi gereken en zararlı yönü sizce ne ?

ßazı şeyleri hep birlikte tartışabilmek,fikir belirtebilmek gerek...

Saygılarımla.
SevaL..

Çevrimdışı yusuf eryigit

• Yeni Üye
  • *
  • Karma +0/-0
Ynt: Yönetirsek Neler Yaparız ?
« Yanıtla #1 : 07 Temmuz 2009, 02:20:42 »
Íslam Arap yarimadasina inmeden önce kabile düzeni hüküm sürüyorduve aralarindaki catisma had safhaya ulasmisti.
Savas erkekler cephesinde yürüdügü icin sayisi belirsiz kadin dul kaldi.
Savasin nedeni ise el yapmasi putlarin varligiydi.
Her kabile putunu Tanri kabul edip en büyüge kendisinin sahip oldugunu söylüyor,digerlerini basegmeye zorluyordu.
Kiz cocuklarini sürekli putlara kurban edip,erkek cocuklari savasa sürüyorlardi.
Gün geldi tarla ve bahceleri ekip bicecek insan kalmadi.
Erkeklerden umudunu kesen kadinlar lezbiyen olmaya basladi ve tam bu ortamda islam indirildi.
Neden islam baska yere degilde oraya indirildi?
Cölde bin yillardir olusmus bir insan yapisi ortaya cikti,bunlar inat ve kimseyi dinlemiyor,ölümüne savasiyorlardi.
Bu bedenleri disaridan diz cöktürmek olanaksizdi,ancak iceriden kendi kendilerini hizaya getiriyorlardi.
Yani islamin yayilip maya tutmasi icin icten bir savas gerekliydi.
Eger zamanla islam yarimadaya hakim olmaz ise,gelenekler oldugu gibi devam edecekti.
Böylesi bir ortamda Hz,Muhammede peygamber denildi.
Her dönemde en iyi oyunu oynayacak olan kahramanlar nasilki liderlik makamina yükseliyor,zamanin peygamberide öyleydi.
Yani planli projeli bir oyuna en iyi oyuncu secilip kadrolariyla birlikte insan bedenlerine kodlandilar.
Yani ne islam haybeden indi,nede oyuncular kof birer oyuncuydular.
Hepside zamanin savascilari ve bir görev üzeri geldiler.
Neticede islam bölgeye hakim oldu ve eski gelenekler yavasta olsa geri plana düstü.
Nitekim en gelismis teknolojiye sahip olmasina ragmen Amerika Iraklilara diz cöktüremedi.
Eger islami biraz anlamis olsalardi,daha bastan bu ise bulasmayacaklardi.
Sonunda kaynaklarini kurutup dilenci gibi yuvalarina dönüyorlar.
Surasi kesinlikle unutulmamali,her devirde lidere göre halk,halka görede liderler kodlanir.
Cünkü herseyin basi kod numarasina baglanmistir.
Zamanin Türkiyesinde aydinim diyen zevat görevini yapmayinca dindarlari bunlarin basina musallat ettiler.
On yillarca utanmadan basörtüsünü tartistilar,ve bundan yüzleri bile kizarmadi.
Basa gelen herkes devletin öz kaynaklarini kurutunca,baslarina bu bela musallat edildi.
Simdi kurtul bu beladan dediler.
Yönetimde ben olsaydim söyle yapardim,memleketi söyle yönetirdim olayi söylevden öteye gitmiyor.
Bu islerin hepside bir proje karsiligidir.
Yani ne peygamber canini tehlikeye atarak haybeden peygamber oldu,nede basbakan Erdogan gökten zembille indi.
Tansularin,Demirellerin,Mesut yilmazlarin basbakanlik yaptigi bir ülkede Erdoganda haydi haydi yapabilir.
Hemde öyle yapiyorki herkesi sus pus etti.
Sanki dördüncü Murat mezarindan hortladi.
Sistem böyle isliyor iste.
Ya isini adam gibi yapacaksin yada burnunu sürteceksin.
Ve ben dedimki o memlekette düsünen insan yok,olsaydi bu görülecekti.
Simdi benim yasamimin bir karsiligi vardir,bunu kimse elimden alamaz.
Fakat bu yasamin karsiligi neye dayaniyor?
Bu karsilik kisinin öz gecmisiyle ilgilidir,yani kalitim olayi.
Eger kalitiminda zenginligi yasarsan,her yerde zenginsin.
Fakir olsan bile zenginsin,fakat ic dünyanda olan bu zenginligi farketmelisin.
Biz insanlar biribirimize hep birseyler hatirlatarak yol aliriz.
Bir konferansta konusmaci dinliyicelere birseyler anlatir.
Eger anlatilanlar kisinin ic dünyasinda bir karsilik bulursa ancak o zaman bir algilamaya giriyor.
Aynen bilgisayar gibi.
Yoksa gelismis bir programi eski bir bilgisayara yükleyemiyorsun.
Makina bile bunu kabul etmiyor.
Ínsanlarda böyle iste,anlatilanlar karsilik bulmaz ise,defalarca anlat birsey cikmaz.
Nitekim su anda Türkiyede olanda bu,karsilik vermeyen bedenlere doldurus yapiliyor.
Bu iste bir kalitim olayidir.
Kalitiminda varsa her yerde varsin,yoksa yok sayilirsin.

Burada birseyi hatirlatmak isterim.
Birtakim akli evveller aleviligi islamin önüne kosup at yarsina sokuyorlar.
Bu bir yaris degildir ve islam anlasilamamistir.
Íslamin capi cok büyük ve onu insan hafzalasi asla kavrayamaz.
Yani islam evrenin sinirlarini zorluyor,bunu dünyadaki yorum haline göre degerlendiremeyiz.
Dünyadaki yorum tarzi seriat ve fanatizme kaydirildi.
Íslam bu degil,islam teknoloji,islam bizatihi metalin özü,islam altin cagin kendisi.
Daha dogrusu islam büyük hakim güc,onunla asla yarisa girilmez.
Íslam tartisilmaz ve boyun egdirir,islam söz dinlemeyenleri önünde diz cöktürür.
Íslam kimseyle pazarliga yanasmaz.
Íslam evrenin haritasidir ve kisinin yönünü cizer.
Bugün bircoklari dalga geciyor ve islam esittir fundementalizm diyor fakat yakin bir zamanda neyin ne oldugu görülecek.
Íslami elestirinin arkasinda homoseksuel düsünce yatiyor,bunlar önlerinde islami engel olarak görüyorlar.
Alevilerin böyle bir düsüncesi olamaz.
Bugün dünyada müslüman görülen sünni ulema islami ne cözebildi nede anlayabildi.
Onlar parasal zenginligi yasamis olsalar bile literatür dalinda cahil sayilirlar.
Íslamda bu cahilligi gördügü icin kendini acmadi.
Onlar henüz asfalt dönemine ulasamadiklari icin,patika yolda ilerliyorlar.
En konusulamayacak olan insanin cinselligini,uzay teknolojisini,zaman ötesi yolculugu islamin icine sokabiliriz.
Görücü usülü evlenip,kadininin yaninda donunu cikaramayan adam nereden anlasin islami.
Íslam ne sureleri ezberlemekten,nede namaz kilmaktan ibarettir.
Bu bölümler ilk mektep talebelerini camura bulasmasinlar diye öyle uyarlandi.
Yok eger sen üniversitenin yolunu tuttuysan,asil bakis acisina gecmek zorundasin.
Sen bir softa gibi kalkipta mideden konusamazsin.
Nitekim akilda bunu gerektirir.

Çevrimdışı yusuf eryigit

• Yeni Üye
  • *
  • Karma +0/-0
« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2009, 02:50:08 »
Bakin cüppeli hoca ne diyor.
Bu adamin arkasinda müslümanim diyen binlerce insan kosuyor.
Simdi su anlayisa kalkipta islamin yorumu böyle diyebilirmisin?
Dersen vallahi Allah carpmasa bile seytan carpar.
Simdi böylesi adamlari yönetmek icin herhalde gökten melek indirilecek degildi.
Erdogan fazla bile geliyor.
Bakin bu adam bir tarikat lideri.
Oysaki islamda böyle birsey yok.
Íslamda evliya ve yatirda yok.
Halbuki ülkemizde var.
Íste bu yasananlarin hepside insani toleransin icine girer bunada insanin evrimi diyoruz.
Fakat bunu cüppeli hocaya anlatamiyoruz.
Adam anliyor belkide fakat oyunda oynuyor olabilir.
---------------------------------
Öyle bebekler var ki insanı tahrik ediyor

Nakşibendi Tarikatı’nın İsmailağa Kolu’nun etkili ismi ’Cüppeli Ahmet Hoca resmi internet sitesinde yayımladığı fetvasında oyuncak bebek kriterlerini açıkladı:

"Öyle bebekler yapıyorlar ki, saçlarını tarıyorlar, uzun bacaklı falan, bunlara izin yok. Normal insanı tahrik edecek gibi. Tıpatıp bebekler, üstelik çıplak gibi."

NAKŞİBENDİ Tarikatı İsmailağa Kolu’nun önemli isimlerinden ’Cüppeli Ahmet Hoca’ lakaplı Ahmet Ünlü, bir fetvayla cemaatinin ’İslami oyuncak bebek’ standardını belirledi. Ünlü oyuncak bebeklerle ilgili şunları söylüyor: "Öyle bebekler yapıyorlar ki, saçlarını tarıyorlar, uzun bacaklı falan, bunlara izin verilmiyor. Çünkü normal insanı tahrik edecek gibi. Tıpatıp bebekler, tıpa tıp benzetim var, sanki resim gibi, üstelik çıplak gibi."

Ahmet Ünlü’nün resmi internet sitesinde yayımladığı fetvasındaki diğer detaylar da şöyle:

Fotoğraf caiz heykel haram

Vesikalıklar ve boy resmi de olsa caizdir. Çünkü gölgeyi hapsetme, durdurma kabilindendir. Ancak haram olan kısmı; duvara asarsan, oraya doğru namaz kılarsan, penyelere basarsan haramdır. Kesinlikle haram olan kısım, heykel kısmıdır. Yani gölgesi olan suretler haramdır. Ama bir manzara kabartmış; bunda bir sorun yok. Gölgesi olması haram etmez. Ancak hayvanların da heykelleri haramdır. Canlı şekli verdin, ama can veremedin. Canı çıktı Japonya’nın robot yapana kadar. Ufacık bir robot yaptı, o da buradan buraya yürüyemiyor.

Çocuk varsa 2’ncisi tüp bebek olamaz

2’nci çocuk için tüp bebek yapması caiz değildir. Allah bir çocuk vermiş, daha ne istiyorsun. Tek çocuğu var ve ikincisi erkek olsun diye yapılan muamele haramdır. Ama hiç çocuğu olmayan için bu ihtiyaçtır. Kadının rahmine işlemi zerk edecek kişinin kadın olması şarttır.

Zaruret varsa erkek doktor olur ama...

Neden kadının avret yerini erkek görsün? Ancak ölüm döşeğindeyse olur. O zaman erkek doktor, kadını kurtarır. Ama bu işlemi yapan kadın doktor varken, bu işlemi erkeğin yapması haramdır. Erkeğin yapmasından başka yol yoksa; o erkek tek başına kalmayacak. Teke tek kalırsa ’halvet’ denir, haramdır. Zaruretinin gerektirdiği yer dışında fazla yer açılmayacak. Ne kadar gerekliyle o kadar yer açılacak. 

SevaL_24

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 07 Temmuz 2009, 19:25:12 »
ßu memlekette düşünen insan olmadığı cümlenize sonuna dek katılıyorum.

Gerçek mana da durum tam olarak bu'dur.

Yaşadığımız,nefes aldığımızı varsaydığımız ülkemiz de düşünce kıtlığı yaşanıyor.İnsanlar düşünmek yerine hazır kalıp düşünceleri kendine benimsemiş,onun akıbeti arkasın da,bil fiil yönlendirmelerle hızla gitmekte.

Ne ileri gidiyor bu durum ne de geri.

Kitle kendini bu derece saf dışı ettiği müddetçe ilerleme'nin mümkünatı olmayacağı gibi,olduğumuz yer de saymaktan öteye de gidemeyeceğiz.

ßu ülke'nin senelerdir en büyük eksiği insanına verdiği (vermediği)değer'dir.İnsan hayatı ülkesinin ona verdiğim önem ve iltizamla ölçülür.ßizim Türkiyemize baktığımız da bundan eser dahi göremiyorum.Değil insan'a değer vermek,insanlarımızı aç bırakarak sorunlardan ölümün eşiğine dayanmalarını istiyoruz.İnsanların ne olduğu hiç kimse'nin umurunda değil.ßu ülke'nin insanı kendini düşünse idi,hiç bir yönetim buralara kadar gelemezdi.Sonuçta onları da başımıza musallat eden bu cehalet sahibi,düşünemeyen halkın ta kendisidir.Tüm bunları düşündüğüm de çekilen her zulümü,zorluğu mübah olarak görüyorum.

Netice de bu durumda olmak,bu şekilde yönetilmek bu kesimin suçu.

Cübbeli gene yapmış yapacağını o ayrı bir hat zaten.

ßir insan kendi sapkınlığını,sapıklığını bu kadar net ifade ediyor.Karşısında da kendine destek veren;beyni saptırıcılıktan,yönlendiricilikten sulanmış bir düzine insan var.

ßu ilk başta bakıldığın da garip geliyor.Onu dinleyen insanların ona itahat eden,güdülen koyunlardan hiç bir farkları yok çünkü.

Toplum için tehlikeli insan tür ve türevleri'dir bunlar.

Neden olduklarından değilmidir çantaların üzerilerin de türbanlı barbie bebek resimleri,türbanları bebekler (oyuncak),garip islami ritüeller içeren saçma sapan oyuncaklar,ve daha niceleri.Saymakla tükenmeyecek derece de her biri.

Onlardan yetişen nesiller de o şekilde büyüyor.Onların mantığın da ve onlarla aynı dar bakış açısın da.

Yaşadıkları saptırıcılıkları din sananlar en çok kendine ve ailesine zarar veriyor.ßu yanlış davranışlar yüzünden çocukları intihar eden aileler bile mevcut.ßu baskı ve aşırıyetten şikayet edip,isyan eden çocuklar mevcut.

toplumun bunlardan temizlenmesi gerektiğine inanalardanım.ßir yanda da bu asla mümkün değildir diye düşünenlerdenim.Öyle ki her sabah minübüse elinde bir adet Kuran,kafasında gözüne kadar türbanla binip,kuran kursuna giden küçücük bir kız çocuğu gözümen kaçmıyor değil.

ßelediyeler sosyal tesislerin reklamını yapacağına,kur'an kurslarının kayıt tarihlerini asıyorlar plamalara.

Garip !

Eğitime bu kadar ilgisiz,deaktifken,karşıyken !!

Dine nasıl da bu kadar düşkün olunuyor anlamak güç !

Din'in en büyük özelliği insanın onu hürce,benliğince,dayatma olmaksızın yaşaması'dır.ßunun içine bir dayatma girdiği zaman zaten din faktörü ortadan kayboluyor.

ßu vakit yapılan dinden,sevaptan çok günah oluyor !!

ßunlar normal insan değil.2 ayaklı,sapık canlı türevleri !!

Çevrimdışı yusuf eryigit

• Yeni Üye
  • *
  • Karma +0/-0
« Yanıtla #4 : 08 Temmuz 2009, 00:16:43 »
Kendi adima öncelikle hem rahat hemde uzun yazmanizdan dolayi sizi kutlarim.
Coklari cekinir ve iki satirla yarim yamalak konuyu gecistirir.
Halbuki kisi korkup cekinmeden konuyu nasil biliyorsa öyle yazmali.
Coklari derki yaziyor ama yanlis yaziyor falan.
Yazilanda aslinda yanlis falan yok,kisi olayi öyle gördügü icin kendi acisindan bakarak yaziyor.
Burada yazilani dikkatli okuyan birisi karsidakinin bakis acisini ögrenir ve derki,demekki olaya böyle bakiyor.
Buda bir cesitliliktir ve okuyan herkese birseylar hatirlatir.
Ben ne zaman cüppeli hocayi okusan bir degil bircok seyi birden hatirlarim.
Bu onun görüslerine katilmak veya katilmamak degildir.
Hatirladiklarimi alip beyin süzgecimden gecirenden sonra yaziya dökerim.
Sonrada bende böyle görüyorum derim.
Simdi siz en azindan kendinizi rahatlatabilmek icin insanin olusumunu inceleyin.
Okuyup arastirdiginiz belli fakat bende size bir hatirlatma yapayim.
Olusumun zorlugunu gördügünde icin serinleyecektir.
Nitekim hosgörü olayi bununla ilgilidir.
Tarihte yasamis velilerin hayata yaklasimi buydu.
Bunun yerine kendi yaptiklarina bakarlardi.
Söyle düsünmekte mümkün.
Ben buraya nereden ve nicin gelmis olabilirim?
Her insanin son yasami o insan icin en mükemmeli ise,demekki su anda bellekten yoksun icinde yasadigim yasam benim icin bir numarayi teskil ediyor.
O zaman derimki,demekki benim buralardan alacagim cok sey var.
Íste bu seyleri birilerinin arasinda yasarken topluyorum.
Etrafimda her yürüyen insan bunlari almama neden oluyor.
Zaten tolama dönemim bittiginde bende bitip bir baska alana gecis yapiyorum.
Tüm evreleri atlayarak geldim buralara,buradanda bir baska yere.
Basariniz kadim olsun.

Çevrimdışı uzumbaba

• Sitelerimizi ziyaret ediniz
  • Yönetici
  • Tam Üye
  • Karma +0/-0
    • üzümbaba sitesi
« Yanıtla #5 : 08 Temmuz 2009, 02:36:50 »
Bir toplumda aşağıdan yukarıya 'yönetirsek ne yapabiliriz'i anlatırken önce yönetebilecek toplumu doğru şekilde bilinçlendirmek gerekir.
Bu da tepeden inmeyle yapılmaz, Teori ile pratik arasında uyumlaşmayı sağlamak gerektirir. İlk önce toplum şunu öğrenmeli, ya da öğretilmeli, 'yönetenle yönetilen arasında fark yoktur'. Ve de, eğer yöneten hata yapıyorsa yönetilen tarafından her an değiştirilebilir, ya da hatalar zinciri suç sınırlarındaysa ve yöneten gerekirse yargılanabilir bilinci yönetene ezberletebilmeli ki, keyfi hatalar suç kategorisine girebilirliği yönetenler tarafından algılanabilmeli.

Yukarıda verilen örnekler arasında verilen 'cüppeli hoca' misalleri yanlış yönetim boşluklarından doğan ısırgan otlarına benzer.
Isırgan otları her derde devadır, kaynatın ve ısırganlıkları kaybolur, 'her derde devadır' demekle sömürülmesine bir numara afyon rolü oynar. Bu uyuşturucu ve sömürücü düzene karşı koyanlar tarihte yönetimlere karşı koyarak devrimlerle anıldılar, başarılı oldular ya da olamadılar, onlar devrimleri en azından denediler, cübbeli gibi kişileri deşifre etme görevlerini yerine getirdiler en azından.

Toplum için tehlikeli insan türleri, sürüden ayrılan kurda benzer. Sürüden ayrılan kurdu bile başka akılcı sürüler asla kabul etmez. Ama Sürüden ayrılan kurt da fırsat bulursa akıl dışı sürüler arar, Hitler gibi, 12 eylülcüler gibi ortamlar yaratır. İşte 'yönetirsek ne olur' sözü toplum içerisinde savunma mekanizmalarının ne kadar sağlam, ya da ne kadar çürümüş olmasıyla yanıtlanır kanımca.

« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2009, 05:29:48 Gönderen: uzumbaba »

SevaL_24

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 15 Temmuz 2009, 11:47:28 »
ßizim toplumumuz malesef ki kendi kendini eğiten,geliştiren,kendi kendine sahip çıkan bir toplum değil.

ßirileri tarafından koyun gibi güdülmeye ihtiyaç duyan ve o şekilde giden çok insan barınıyor bu ülke de.

Onları birileri gütmeden,kendi başına yapabileceklerinin farkında dahi değiller.,

ßunun en büyük sebeplerinden biri de cehalet.İnsanlar cehalet içinde,gelişmeye kapalı,sürekli geriye giden bir yaşam mücadelesi peşindeler.

İleriye yönelik yaptıkları neredeyse hiç birşey yok.

İnsanları bilinçlendirmek,onlara birey olma farklılıklarını anlatmak bu ülkenin yönetenlerinin baş görevi olmalı.Toplumu bilinçli olan ülke her daim düzgün ilerleyen bir ülkedir.ßu düzgünlük olduğun da kişi hem yaptığının farkına varır,hemde doğru ilerler.ßirey olma bilincini kendin de taşır ve sorumluluklarını yerine getirir.

Toplum yönlendirilebilen insan seviyesini en dibe indirmeli.Kendi düşüncelerinden yoksun,sürekli fikir akışın da düşünceleri değiştirilen bireyler,bu ülke için potansiyel tehlike oluşturuyorlar.Ne kadar cahil insan barındırırsanız,o kadar tehlike de demeksinizdir ki.ßunun temeli de tabana dayanmaktadır.ßirşeylerin düzenlenmesi derinlerde yapılmalı.ßazı şeylerin temeli baştan atılmalıydı.

Sonradan bunu ilave etmek,yerin de olmayacağı gibi olsa da çarpık bir gelişim seviyesi gösterecektir.

Çevrimdışı BARBAROS

• Yeni Üye
  • *
  • Karma +0/-0
« Yanıtla #7 : 17 Temmuz 2009, 01:10:51 »
ÜLKE ŞU AN İÇİN HEMEN HEMEN HER KONUDA KAN AĞLIYOR... ÖNCELİKLE BUNU BELİRTMEK İSTERİM..!
SEVAL HANIM;
''Cumhuriyet'ten önce de,sonra da toplum içerisin de hep birileri tarafından doğru-yanlış şekiller de yönetildik...

Yanlış işler oldu doğru bulmadık,tepki gösterdik...

Doğrulukların ardında durduk ve en yakın destekçisi olduk...

Yanlışlar karşısın da hep daha iyileri vardı kafamızda,sürekli yenilenen ve sonu gelmek bilmeyen..

Hep daha iyisi dedik,daha iyisini istedik...''

DİYE BİR NOT DÜŞMÜŞ..

SEVAL HANIM YANILIYORSUNUZ..!!
BAKIN BEN SÜNNİYİM AMA ALEVİ ARKADAŞ ÇEVREM SÜNNİLERDEN ÇOKTUR..VE BU İKİLİ BU ÜLKENİN EN BÜYÜK SORUNLARINDAN BİRİDİR BELKİDE EN BAŞTA GELENİDİR..
BU ÜLKE İNSANLARI SANKİ BAŞKA ŞANSLARI YOKMUŞ GİBİ HEP BÖLÜNEREK YÖNETİLMEK İSTENDİ VE NE İLGİNÇTİR Kİ DOĞRU-YANLIŞ OLARAK DEĞİL HEP YANLIŞ YÖNETİLDİ AMA BU ÖZELLİKLE PLANIN BİR PARÇASI OLARAK UYGULANDI,BİLİRSİNİZ ''BÖL - YÖNET'' MODELİ
YÖNETİCİLERİN EN RAHAT ETTİKLERİ BİR ŞEKİLDİR,BÖYLELİKLE GRUPLARI ELİNDE TUTAR TAVŞANA KAÇ TAZIYA TUT SİSTEMİNİ UYGULAR..BU ÜLKE YILLAR ÖNCEDE GÖÇ VERDİ ŞİMDİ VERİYOR VE GELECEKTE DE VERECEKTİR ACABA NEDEN?? ÇÜNKÜ AKILLI VE SORGULAYAN İNSANLAR DAYANAMADI HAKSIZLIKLARA VE ADALETSİZLİĞE AMA SUSMAYI SEÇENLER BOYUN EĞENLER KALDI GERİDE..BUGÜN 301'İNCİ MADDE HALA ASLAN GİBİ KARŞIMIZDA ELEŞTİREMEZ KONUŞAMAZASINIZ DİYOR FİKRİNİZİ SÖYLEYEMEZSİNİZ DİYOR VE HER FIRSATTA DEVLET BABA DEDİĞİMİZ AMA BABALIKLA ALAKASI OLMAYAN BİRİ SÜREKLİ İŞARET PARMAĞINI SALLAYIP ''HIII SUS BAKİM TARAIM İÇERİ HEEE'' DİYOR..
1998 DE ÜLKEDEN ÇIKTIM 2005 DE İSTEMEYE İSTEMEYE TEKRAR DÖNDÜM HANİ İÇİMDEN YA BELKİ HER ŞEY DEĞİŞMİŞ DÜZELMİŞTİR DİYEDE UMUT VARDI..İNANIN ÇOK DEĞİŞMİŞ,1998 DE BİLE BU ÜLKE BU KADAR KÖTÜ DEĞİLDİ..
İSTANBULU BİLENLER BİLİR BEYOGLU İSTİKLAL CADDESİNDE 100 LERCE DÜKKAN BOŞ,İNSANLAR DÜZENLE SİSTEM ARASINDA SIKIŞTI İSVEÇTE EVDEN ÇIKINCA İŞE GİDENE KADAR Kİ SÜREDE OTOBÜS ŞÖFÜRÜ DAHİL HERKEZLE HEMEN HEMEN ''HEJ HEJ '' DİYEREK SELAMLAŞILIRDI.BURDA BIRAKIN SELAMI TEBESSÜM EDEN O KADAR AZ Kİ..
BUNLAR YÜZEYSEL GÖRÜNTÜLER..
BEN YABANCI BİR BAYANLA EVLİYİM ANCAK YILLARDAN BERİ TANIDIĞIM BİRİYLE TABİ,BU ÜLKEDE BEN EŞİM İÇİN YILLIK ''800 TL'' YANİ ''550 DOLAR'' CİVARI BİR PARAYI VİZE PARASI OLARAK ÖDÜYORUM..TEK KELİME KOMİK AMA RAKKAMDA BÜYÜK,ÇÜNKÜ EVLİLİK YAPMIŞSIN EŞİNİ KÜTÜGEDE KAYIT ETMİŞLER AMA GENE PARA ÖDÜYORSUN..SADECE GÜLÜYORUM ACINACAK HALİMİZE..
SİSTEM DİYOR Kİ EVET EVLENEBİLİRSİN AMA AYNI YATAGI PAYLAŞACAKSAN BANA PARA VERECEKSİN.. BU NSIL BİR ALGILAMA VE DÜNYANIN NERESİNDE VA?? TEK KELİMEYLE İĞRENÇ BİR YAKLAŞIM.DEVLET DİYOR Kİ BEN ELİMİ VATANDAŞIN CEBİNE SOKAR PARAYI ALIR BUNADA BİR İSİM BULURUM KİMSEDE BİR ŞEY DİYEMEZ NİYE 301.MADDE VAR..
SONRA HALKIMIZI EĞİTİMSİZ BIRAKMIŞLAR,BUDA ÖZELLİKLE UYGULANAN BİR ŞEY CAHİL BIRAKICAKSIN Kİ YORUM YAPMASIN VE DÜŞÜNMESİN..

KISACA ARKADAŞLAR BÖLMÜŞ YÖNETMİŞ CAHİL BIRAKMIŞ KULLANMIŞ,BU ÜLKE HARİCİNDE HANGİ BAKAN SİLAH KAÇAKÇILIĞI YAPMIŞ??
VE ŞİMDİLERDE BİR İHTİLAL HAVASI ESİYOR KİM NE DERSE DESİN,KAYIP KİMİN? ÜLKENİN Mİ?? HAYIR SADECE VE SADECE HALKINDIR HALKIN...

KÖPRÜ YAPMAK YOL YAPMAK SANKİ HALKIN GÖREVİYMİŞ GİBİ YILLAR ÖNCE YAPILAN VE PARASI DEFALARCA KERE KATLANARAK ALINAN BOĞAZİÇİ KÖPRÜSÜNDEN GEÇERKEN HALA PARA ÖDÜYORSUNUZ..
EMEKLİMİZ EMEKLİ AYLIĞI İLE AYDA 2 SEFER PAZARA ANCAK GİDİP ALIŞVERİŞ YAPABİLİYOR VE ONLARA % 8 ZAM VERİRİKEN HEMEN ARDINDAN DOĞALGAZA % 21 ZAM YAPIYOR,NE OLDU ŞİMDİ?? HESAPTA ZAM VERDİ..
BU ÜLKEDE HALA DÜNYANIN EN PAHALI BENZİNİ SATILIYOR
BU ÜLKE BUGDAYI KG 0.20 KURUŞKEN EKMEĞİ 1 TL OLAN TEK ÜLKE
BU ÜLKE DÜNYADA EN ÇOK GÖÇ VEREN ÜLKELERDEN BİRİDİR..
BU ÜLKEDE YAŞAMAK TESADÜFTÜR,HER AN BİR KAZAYA KURBAN GİDEBİLİRSİNİZ..
AVRUPADA İSE ÖLÜM TESADÜFTÜR,DÜZEN HER YERDE KENDİNİ BELLİ EDER

ARKADAŞLAR BUNALDIM,DAHA NE YAZAYIM Kİ,NALET OLSUN,NALET OLSUNNNN

SAYGILARIMLA

« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2009, 01:15:06 Gönderen: BARBAROS »
MAKAM SEVDALISI DEĞİL DOST AŞIĞIYIM...!

SevaL_24

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 29 Temmuz 2009, 00:25:58 »
Söylediklerimle,sizin söyledikleriniz arasında anlam bakımında bir fark göremiyorum.

Doğal olarak yanıldığım noktayı da sizin nazarınız da anlamadım Barbaros bey.

Ülke'nin gidişatı ve rejim düzeninden bahsediyoruz.Aksak yönlerini aktarıyoruz ki sizin de aşağıda vermiş olduğunuz örneklemeler gibi.

ßen ülkenin doğru yönetildiğini iddaa etmiyorum,bu ülkenin öyle bir durumu uzun zamandır yoktu,olmadıda.

Hep daha iyiyi arama çabaları demem,insan oğlu'nun içinde bulunduğu arayış anlayışından ileri gelmektedir.ßu ülkeyi bu hale getirenler,olanlar karşısında susanlardır.

Tepki verilmedi diye birşey söz konusu olamaz.ßu ülke de zamanın da tepkiler verildi ve en haksız şekilde cezalandırıldılar.Günümüz de bu durum şekil değiştirip,aynı halini hızla devam ettirmekte.

ßenim zaten eleştirdiğim durumdur bu,yerinde saymak,hiç birşey yapamamak,düşünceyi dahi özgürce aktaramamak.

Sizden farklı düşünmüyorum.

ßu ülke'nin dört dörtlük bir ülke olduğunu savunsam,çok daha farklı şeyler yazardım.ßu ülkede de işim olmazdı zaten.İçinde bulunduğumuz durum içinde neler yaparız diye sormak istedim.Sizde cevabınızı yazmışsınız.

Çokta iyi yapmışsınız.

ßenim yanıldığım ya da size karşıt olduğum bir nokta yok.ßu konuda malesef ki sanırım anlatmak istediklerimi anlayamadınız ya da farklı anlaşıldım bilemiyorum.

ßu ülkenin bitmeyecek tonla derdi var.Aradan yüz yıllar geçse de dinip,bitmeyecek.Mükemmel ülke seviyesine hiç bir zaman erişemeyeceğiz.ßuna zaten bu ülkenin kimyası müsade etmiyor.

Etmeyecekte..

« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2009, 11:19:27 Gönderen: SevaL_24 »

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38