* Anl?k üyeleraras? ileti

Sohbet kutusu bulunamadı.

* Kullan?c? bilgisi

Hoşgeldiniz Ziyaretçi. Lütfen giriş yapın veya kayıt olun.

* ?u an aktif olanlar

• Nokta Ziyaretçi: 145
  • Nokta Gizli: 0
  • Nokta Üye: 0

Çevrimiçi kullanıcı bulunmuyor.

* ?statistikler

• stats Toplam Üye: 28
  • stats Toplam İleti: 657
  • stats Toplam Konu: 288
  • stats Toplam Kategori: 11
  • stats Toplam Bölüm: 58
  • stats En Çok Çevrimiçi: 2029

* Son ?letiler/Konular

Ynt: Ev ??lerinde Basit Öneriler Gönderen: uzumbaba
[12 Mayıs 2020, 17:01:31]

Ynt: Pratik Bilgiler Gönderen: uzumbaba
[19 Mart 2019, 00:44:57]

Ynt: Pratik Bilgiler Gönderen: uzumbaba
[27 Temmuz 2014, 02:07:46]

Pratik Bilgiler Gönderen: uzumbaba
[27 Temmuz 2014, 01:55:14]

Ynt: Ev ??lerinde Basit Öneriler Gönderen: uzumbaba
[29 Mayıs 2014, 23:48:15]

* Yönetim

uzumbaba admin uzumbaba
Yönetici

* En Popüler Bölümler

* ?nternette ara

internette Arama

Gönderen Konu: Yönetirsek Neler Yapar?z ?  (Okunma sayısı 7434 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mod_seval

• Ziyaretçi
Yönetirsek Neler Yapar?z ?
« : 05 Temmuz 2009, 22:30:18 »
Cumhuriyet'ten önce de,sonra da toplum içerisin de hep birileri taraf?ndan do?ru-yanl?? ?ekiller de yönetildik...

Yanl?? i?ler oldu do?ru bulmad?k,tepki gösterdik...

Do?ruluklar?n ard?nda durduk ve en yak?n destekçisi olduk...

Yanl??lar kar??s?n da hep daha iyileri vard? kafam?zda,sürekli yenilenen ve sonu gelmek bilmeyen...

Hep daha iyisi dedik,daha iyisini istedik...

ßu memleket ?imdiler de istemedi?imiz ve yanl?? i?ler yapt???na inand???m?z kesimin elinde...Adeta bir oyuncak kendi iste?ine göre yönetilen,istedi?i tarafa götürülen kumandal? bir araç görünümün de...

Her?eye tepki veriyoruz,dü?ünüyoruz,böyle olmamas? gerek diyoruz...

Ancak;

Acaba kendimiz ne yapmay? planl?yoruz (!) As?l önemli olan bu...

ßu devleti yöneten bizler olsayd?k; (Alevi-Sünni kavram? d???nda genel bir ?ekilde yönetmek)

-Sizler bu devleti yöneten olsa idiniz neler yapard?n?z ?

-ßu ülkeyi nas?l yönetirdiniz ?

-Neleri de?i?tirmek ve düzeltmek isterdiniz ?

-ßu ülke yönetim'inin kesinlikle de?i?tirilmesi gereken en zararl? yönü sizce ne ?

ßaz? ?eyleri hep birlikte tart??abilmek,fikir belirtebilmek gerek...

Sayg?lar?mla.
SevaL..

Çevrimdışı yusuf eryigit

• Yeni Üye
  • *
  • Karma +0/-0
Ynt: Yönetirsek Neler Yapar?z ?
« Yanıtla #1 : 07 Temmuz 2009, 02:20:42 »
Íslam Arap yarimadasina inmeden önce kabile düzeni hüküm sürüyorduve aralarindaki catisma had safhaya ulasmisti.
Savas erkekler cephesinde yürüdügü icin sayisi belirsiz kadin dul kaldi.
Savasin nedeni ise el yapmasi putlarin varligiydi.
Her kabile putunu Tanri kabul edip en büyüge kendisinin sahip oldugunu söylüyor,digerlerini basegmeye zorluyordu.
Kiz cocuklarini sürekli putlara kurban edip,erkek cocuklari savasa sürüyorlardi.
Gün geldi tarla ve bahceleri ekip bicecek insan kalmadi.
Erkeklerden umudunu kesen kadinlar lezbiyen olmaya basladi ve tam bu ortamda islam indirildi.
Neden islam baska yere degilde oraya indirildi?
Cölde bin yillardir olusmus bir insan yapisi ortaya cikti,bunlar inat ve kimseyi dinlemiyor,ölümüne savasiyorlardi.
Bu bedenleri disaridan diz cöktürmek olanaksizdi,ancak iceriden kendi kendilerini hizaya getiriyorlardi.
Yani islamin yayilip maya tutmasi icin icten bir savas gerekliydi.
Eger zamanla islam yarimadaya hakim olmaz ise,gelenekler oldugu gibi devam edecekti.
Böylesi bir ortamda Hz,Muhammede peygamber denildi.
Her dönemde en iyi oyunu oynayacak olan kahramanlar nasilki liderlik makamina yükseliyor,zamanin peygamberide öyleydi.
Yani planli projeli bir oyuna en iyi oyuncu secilip kadrolariyla birlikte insan bedenlerine kodlandilar.
Yani ne islam haybeden indi,nede oyuncular kof birer oyuncuydular.
Hepside zamanin savascilari ve bir görev üzeri geldiler.
Neticede islam bölgeye hakim oldu ve eski gelenekler yavasta olsa geri plana düstü.
Nitekim en gelismis teknolojiye sahip olmasina ragmen Amerika Iraklilara diz cöktüremedi.
Eger islami biraz anlamis olsalardi,daha bastan bu ise bulasmayacaklardi.
Sonunda kaynaklarini kurutup dilenci gibi yuvalarina dönüyorlar.
Surasi kesinlikle unutulmamali,her devirde lidere göre halk,halka görede liderler kodlanir.
Cünkü herseyin basi kod numarasina baglanmistir.
Zamanin Türkiyesinde aydinim diyen zevat görevini yapmayinca dindarlari bunlarin basina musallat ettiler.
On yillarca utanmadan basörtüsünü tartistilar,ve bundan yüzleri bile kizarmadi.
Basa gelen herkes devletin öz kaynaklarini kurutunca,baslarina bu bela musallat edildi.
Simdi kurtul bu beladan dediler.
Yönetimde ben olsaydim söyle yapardim,memleketi söyle yönetirdim olayi söylevden öteye gitmiyor.
Bu islerin hepside bir proje karsiligidir.
Yani ne peygamber canini tehlikeye atarak haybeden peygamber oldu,nede basbakan Erdogan gökten zembille indi.
Tansularin,Demirellerin,Mesut yilmazlarin basbakanlik yaptigi bir ülkede Erdoganda haydi haydi yapabilir.
Hemde öyle yapiyorki herkesi sus pus etti.
Sanki dördüncü Murat mezarindan hortladi.
Sistem böyle isliyor iste.
Ya isini adam gibi yapacaksin yada burnunu sürteceksin.
Ve ben dedimki o memlekette düsünen insan yok,olsaydi bu görülecekti.
Simdi benim yasamimin bir karsiligi vardir,bunu kimse elimden alamaz.
Fakat bu yasamin karsiligi neye dayaniyor?
Bu karsilik kisinin öz gecmisiyle ilgilidir,yani kalitim olayi.
Eger kalitiminda zenginligi yasarsan,her yerde zenginsin.
Fakir olsan bile zenginsin,fakat ic dünyanda olan bu zenginligi farketmelisin.
Biz insanlar biribirimize hep birseyler hatirlatarak yol aliriz.
Bir konferansta konusmaci dinliyicelere birseyler anlatir.
Eger anlatilanlar kisinin ic dünyasinda bir karsilik bulursa ancak o zaman bir algilamaya giriyor.
Aynen bilgisayar gibi.
Yoksa gelismis bir programi eski bir bilgisayara yükleyemiyorsun.
Makina bile bunu kabul etmiyor.
Ínsanlarda böyle iste,anlatilanlar karsilik bulmaz ise,defalarca anlat birsey cikmaz.
Nitekim su anda Türkiyede olanda bu,karsilik vermeyen bedenlere doldurus yapiliyor.
Bu iste bir kalitim olayidir.
Kalitiminda varsa her yerde varsin,yoksa yok sayilirsin.

Burada birseyi hatirlatmak isterim.
Birtakim akli evveller aleviligi islamin önüne kosup at yarsina sokuyorlar.
Bu bir yaris degildir ve islam anlasilamamistir.
Íslamin capi cok büyük ve onu insan hafzalasi asla kavrayamaz.
Yani islam evrenin sinirlarini zorluyor,bunu dünyadaki yorum haline göre degerlendiremeyiz.
Dünyadaki yorum tarzi seriat ve fanatizme kaydirildi.
Íslam bu degil,islam teknoloji,islam bizatihi metalin özü,islam altin cagin kendisi.
Daha dogrusu islam büyük hakim güc,onunla asla yarisa girilmez.
Íslam tartisilmaz ve boyun egdirir,islam söz dinlemeyenleri önünde diz cöktürür.
Íslam kimseyle pazarliga yanasmaz.
Íslam evrenin haritasidir ve kisinin yönünü cizer.
Bugün bircoklari dalga geciyor ve islam esittir fundementalizm diyor fakat yakin bir zamanda neyin ne oldugu görülecek.
Íslami elestirinin arkasinda homoseksuel düsünce yatiyor,bunlar önlerinde islami engel olarak görüyorlar.
Alevilerin böyle bir düsüncesi olamaz.
Bugün dünyada müslüman görülen sünni ulema islami ne cözebildi nede anlayabildi.
Onlar parasal zenginligi yasamis olsalar bile literatür dalinda cahil sayilirlar.
Íslamda bu cahilligi gördügü icin kendini acmadi.
Onlar henüz asfalt dönemine ulasamadiklari icin,patika yolda ilerliyorlar.
En konusulamayacak olan insanin cinselligini,uzay teknolojisini,zaman ötesi yolculugu islamin icine sokabiliriz.
Görücü usülü evlenip,kadininin yaninda donunu cikaramayan adam nereden anlasin islami.
Íslam ne sureleri ezberlemekten,nede namaz kilmaktan ibarettir.
Bu bölümler ilk mektep talebelerini camura bulasmasinlar diye öyle uyarlandi.
Yok eger sen üniversitenin yolunu tuttuysan,asil bakis acisina gecmek zorundasin.
Sen bir softa gibi kalkipta mideden konusamazsin.
Nitekim akilda bunu gerektirir.

Çevrimdışı yusuf eryigit

• Yeni Üye
  • *
  • Karma +0/-0
« Yanıtla #2 : 07 Temmuz 2009, 02:50:08 »
Bakin cüppeli hoca ne diyor.
Bu adamin arkasinda müslümanim diyen binlerce insan kosuyor.
Simdi su anlayisa kalkipta islamin yorumu böyle diyebilirmisin?
Dersen vallahi Allah carpmasa bile seytan carpar.
Simdi böylesi adamlari yönetmek icin herhalde gökten melek indirilecek degildi.
Erdogan fazla bile geliyor.
Bakin bu adam bir tarikat lideri.
Oysaki islamda böyle birsey yok.
Íslamda evliya ve yatirda yok.
Halbuki ülkemizde var.
Íste bu yasananlarin hepside insani toleransin icine girer bunada insanin evrimi diyoruz.
Fakat bunu cüppeli hocaya anlatamiyoruz.
Adam anliyor belkide fakat oyunda oynuyor olabilir.
---------------------------------
Öyle bebekler var ki insan? tahrik ediyor

Nak?ibendi Tarikat?’n?n ?smaila?a Kolu’nun etkili ismi ’Cüppeli Ahmet Hoca resmi internet sitesinde yay?mlad??? fetvas?nda oyuncak bebek kriterlerini aç?klad?:

"Öyle bebekler yap?yorlar ki, saçlar?n? tar?yorlar, uzun bacakl? falan, bunlara izin yok. Normal insan? tahrik edecek gibi. T?pat?p bebekler, üstelik ç?plak gibi."

NAK??BEND? Tarikat? ?smaila?a Kolu’nun önemli isimlerinden ’Cüppeli Ahmet Hoca’ lakapl? Ahmet Ünlü, bir fetvayla cemaatinin ’?slami oyuncak bebek’ standard?n? belirledi. Ünlü oyuncak bebeklerle ilgili ?unlar? söylüyor: "Öyle bebekler yap?yorlar ki, saçlar?n? tar?yorlar, uzun bacakl? falan, bunlara izin verilmiyor. Çünkü normal insan? tahrik edecek gibi. T?pat?p bebekler, t?pa t?p benzetim var, sanki resim gibi, üstelik ç?plak gibi."

Ahmet Ünlü’nün resmi internet sitesinde yay?mlad??? fetvas?ndaki di?er detaylar da ?öyle:

Foto?raf caiz heykel haram

Vesikal?klar ve boy resmi de olsa caizdir. Çünkü gölgeyi hapsetme, durdurma kabilindendir. Ancak haram olan k?sm?; duvara asarsan, oraya do?ru namaz k?larsan, penyelere basarsan haramd?r. Kesinlikle haram olan k?s?m, heykel k?sm?d?r. Yani gölgesi olan suretler haramd?r. Ama bir manzara kabartm??; bunda bir sorun yok. Gölgesi olmas? haram etmez. Ancak hayvanlar?n da heykelleri haramd?r. Canl? ?ekli verdin, ama can veremedin. Can? ç?kt? Japonya’n?n robot yapana kadar. Ufac?k bir robot yapt?, o da buradan buraya yürüyemiyor.

Çocuk varsa 2’ncisi tüp bebek olamaz

2’nci çocuk için tüp bebek yapmas? caiz de?ildir. Allah bir çocuk vermi?, daha ne istiyorsun. Tek çocu?u var ve ikincisi erkek olsun diye yap?lan muamele haramd?r. Ama hiç çocu?u olmayan için bu ihtiyaçt?r. Kad?n?n rahmine i?lemi zerk edecek ki?inin kad?n olmas? ?artt?r.

Zaruret varsa erkek doktor olur ama...

Neden kad?n?n avret yerini erkek görsün? Ancak ölüm dö?e?indeyse olur. O zaman erkek doktor, kad?n? kurtar?r. Ama bu i?lemi yapan kad?n doktor varken, bu i?lemi erke?in yapmas? haramd?r. Erke?in yapmas?ndan ba?ka yol yoksa; o erkek tek ba??na kalmayacak. Teke tek kal?rsa ’halvet’ denir, haramd?r. Zaruretinin gerektirdi?i yer d???nda fazla yer aç?lmayacak. Ne kadar gerekliyle o kadar yer aç?lacak. 

SevaL_24

• Ziyaretçi
« Yanıtla #3 : 07 Temmuz 2009, 19:25:12 »
ßu memlekette dü?ünen insan olmad??? cümlenize sonuna dek kat?l?yorum.

Gerçek mana da durum tam olarak bu'dur.

Ya?ad???m?z,nefes ald???m?z? varsayd???m?z ülkemiz de dü?ünce k?tl??? ya?an?yor.?nsanlar dü?ünmek yerine haz?r kal?p dü?ünceleri kendine benimsemi?,onun ak?beti arkas?n da,bil fiil yönlendirmelerle h?zla gitmekte.

Ne ileri gidiyor bu durum ne de geri.

Kitle kendini bu derece saf d??? etti?i müddetçe ilerleme'nin mümkünat? olmayaca?? gibi,oldu?umuz yer de saymaktan öteye de gidemeyece?iz.

ßu ülke'nin senelerdir en büyük eksi?i insan?na verdi?i (vermedi?i)de?er'dir.?nsan hayat? ülkesinin ona verdi?im önem ve iltizamla ölçülür.ßizim Türkiyemize bakt???m?z da bundan eser dahi göremiyorum.De?il insan'a de?er vermek,insanlar?m?z? aç b?rakarak sorunlardan ölümün e?i?ine dayanmalar?n? istiyoruz.?nsanlar?n ne oldu?u hiç kimse'nin umurunda de?il.ßu ülke'nin insan? kendini dü?ünse idi,hiç bir yönetim buralara kadar gelemezdi.Sonuçta onlar? da ba??m?za musallat eden bu cehalet sahibi,dü?ünemeyen halk?n ta kendisidir.Tüm bunlar? dü?ündü?üm de çekilen her zulümü,zorlu?u mübah olarak görüyorum.

Netice de bu durumda olmak,bu ?ekilde yönetilmek bu kesimin suçu.

Cübbeli gene yapm?? yapaca??n? o ayr? bir hat zaten.

ßir insan kendi sapk?nl???n?,sap?kl???n? bu kadar net ifade ediyor.Kar??s?nda da kendine destek veren;beyni sapt?r?c?l?ktan,yönlendiricilikten sulanm?? bir düzine insan var.

ßu ilk ba?ta bak?ld???n da garip geliyor.Onu dinleyen insanlar?n ona itahat eden,güdülen koyunlardan hiç bir farklar? yok çünkü.

Toplum için tehlikeli insan tür ve türevleri'dir bunlar.

Neden olduklar?ndan de?ilmidir çantalar?n üzerilerin de türbanl? barbie bebek resimleri,türbanlar? bebekler (oyuncak),garip islami ritüeller içeren saçma sapan oyuncaklar,ve daha niceleri.Saymakla tükenmeyecek derece de her biri.

Onlardan yeti?en nesiller de o ?ekilde büyüyor.Onlar?n mant???n da ve onlarla ayn? dar bak?? aç?s?n da.

Ya?ad?klar? sapt?r?c?l?klar? din sananlar en çok kendine ve ailesine zarar veriyor.ßu yanl?? davran??lar yüzünden çocuklar? intihar eden aileler bile mevcut.ßu bask? ve a??r?yetten ?ikayet edip,isyan eden çocuklar mevcut.

toplumun bunlardan temizlenmesi gerekti?ine inanalardan?m.ßir yanda da bu asla mümkün de?ildir diye dü?ünenlerdenim.Öyle ki her sabah minübüse elinde bir adet Kuran,kafas?nda gözüne kadar türbanla binip,kuran kursuna giden küçücük bir k?z çocu?u gözümen kaçm?yor de?il.

ßelediyeler sosyal tesislerin reklam?n? yapaca??na,kur'an kurslar?n?n kay?t tarihlerini as?yorlar plamalara.

Garip !

E?itime bu kadar ilgisiz,deaktifken,kar??yken !!

Dine nas?l da bu kadar dü?kün olunuyor anlamak güç !

Din'in en büyük özelli?i insan?n onu hürce,benli?ince,dayatma olmaks?z?n ya?amas?'d?r.ßunun içine bir dayatma girdi?i zaman zaten din faktörü ortadan kayboluyor.

ßu vakit yap?lan dinden,sevaptan çok günah oluyor !!

ßunlar normal insan de?il.2 ayakl?,sap?k canl? türevleri !!

Çevrimdışı yusuf eryigit

• Yeni Üye
  • *
  • Karma +0/-0
« Yanıtla #4 : 08 Temmuz 2009, 00:16:43 »
Kendi adima öncelikle hem rahat hemde uzun yazmanizdan dolayi sizi kutlarim.
Coklari cekinir ve iki satirla yarim yamalak konuyu gecistirir.
Halbuki kisi korkup cekinmeden konuyu nasil biliyorsa öyle yazmali.
Coklari derki yaziyor ama yanlis yaziyor falan.
Yazilanda aslinda yanlis falan yok,kisi olayi öyle gördügü icin kendi acisindan bakarak yaziyor.
Burada yazilani dikkatli okuyan birisi karsidakinin bakis acisini ögrenir ve derki,demekki olaya böyle bakiyor.
Buda bir cesitliliktir ve okuyan herkese birseylar hatirlatir.
Ben ne zaman cüppeli hocayi okusan bir degil bircok seyi birden hatirlarim.
Bu onun görüslerine katilmak veya katilmamak degildir.
Hatirladiklarimi alip beyin süzgecimden gecirenden sonra yaziya dökerim.
Sonrada bende böyle görüyorum derim.
Simdi siz en azindan kendinizi rahatlatabilmek icin insanin olusumunu inceleyin.
Okuyup arastirdiginiz belli fakat bende size bir hatirlatma yapayim.
Olusumun zorlugunu gördügünde icin serinleyecektir.
Nitekim hosgörü olayi bununla ilgilidir.
Tarihte yasamis velilerin hayata yaklasimi buydu.
Bunun yerine kendi yaptiklarina bakarlardi.
Söyle düsünmekte mümkün.
Ben buraya nereden ve nicin gelmis olabilirim?
Her insanin son yasami o insan icin en mükemmeli ise,demekki su anda bellekten yoksun icinde yasadigim yasam benim icin bir numarayi teskil ediyor.
O zaman derimki,demekki benim buralardan alacagim cok sey var.
Íste bu seyleri birilerinin arasinda yasarken topluyorum.
Etrafimda her yürüyen insan bunlari almama neden oluyor.
Zaten tolama dönemim bittiginde bende bitip bir baska alana gecis yapiyorum.
Tüm evreleri atlayarak geldim buralara,buradanda bir baska yere.
Basariniz kadim olsun.

Çevrimdışı uzumbaba

• Sitelerimizi ziyaret ediniz
  • Yönetici
  • Tam Üye
  • Karma +0/-0
    • üzümbaba sitesi
« Yanıtla #5 : 08 Temmuz 2009, 02:36:50 »
Bir toplumda a?a??dan yukar?ya 'yönetirsek ne yapabiliriz'i anlat?rken önce yönetebilecek toplumu do?ru ?ekilde bilinçlendirmek gerekir.
Bu da tepeden inmeyle yap?lmaz, Teori ile pratik aras?nda uyumla?may? sa?lamak gerektirir. ?lk önce toplum ?unu ö?renmeli, ya da ö?retilmeli, 'yönetenle yönetilen aras?nda fark yoktur'. Ve de, e?er yöneten hata yap?yorsa yönetilen taraf?ndan her an de?i?tirilebilir, ya da hatalar zinciri suç s?n?rlar?ndaysa ve yöneten gerekirse yarg?lanabilir bilinci yönetene ezberletebilmeli ki, keyfi hatalar suç kategorisine girebilirli?i yönetenler taraf?ndan alg?lanabilmeli.

Yukar?da verilen örnekler aras?nda verilen 'cüppeli hoca' misalleri yanl?? yönetim bo?luklar?ndan do?an ?s?rgan otlar?na benzer.
Is?rgan otlar? her derde devad?r, kaynat?n ve ?s?rganl?klar? kaybolur, 'her derde devad?r' demekle sömürülmesine bir numara afyon rolü oynar. Bu uyu?turucu ve sömürücü düzene kar?? koyanlar tarihte yönetimlere kar?? koyarak devrimlerle an?ld?lar, ba?ar?l? oldular ya da olamad?lar, onlar devrimleri en az?ndan denediler, cübbeli gibi ki?ileri de?ifre etme görevlerini yerine getirdiler en az?ndan.

Toplum için tehlikeli insan türleri, sürüden ayr?lan kurda benzer. Sürüden ayr?lan kurdu bile ba?ka ak?lc? sürüler asla kabul etmez. Ama Sürüden ayr?lan kurt da f?rsat bulursa ak?l d??? sürüler arar, Hitler gibi, 12 eylülcüler gibi ortamlar yarat?r. ??te 'yönetirsek ne olur' sözü toplum içerisinde savunma mekanizmalar?n?n ne kadar sa?lam, ya da ne kadar çürümü? olmas?yla yan?tlan?r kan?mca.

« Son Düzenleme: 08 Temmuz 2009, 05:29:48 Gönderen: uzumbaba »

SevaL_24

• Ziyaretçi
« Yanıtla #6 : 15 Temmuz 2009, 11:47:28 »
ßizim toplumumuz malesef ki kendi kendini e?iten,geli?tiren,kendi kendine sahip ç?kan bir toplum de?il.

ßirileri taraf?ndan koyun gibi güdülmeye ihtiyaç duyan ve o ?ekilde giden çok insan bar?n?yor bu ülke de.

Onlar? birileri gütmeden,kendi ba??na yapabileceklerinin fark?nda dahi de?iller.,

ßunun en büyük sebeplerinden biri de cehalet.?nsanlar cehalet içinde,geli?meye kapal?,sürekli geriye giden bir ya?am mücadelesi pe?indeler.

?leriye yönelik yapt?klar? neredeyse hiç bir?ey yok.

?nsanlar? bilinçlendirmek,onlara birey olma farkl?l?klar?n? anlatmak bu ülkenin yönetenlerinin ba? görevi olmal?.Toplumu bilinçli olan ülke her daim düzgün ilerleyen bir ülkedir.ßu düzgünlük oldu?un da ki?i hem yapt???n?n fark?na var?r,hemde do?ru ilerler.ßirey olma bilincini kendin de ta??r ve sorumluluklar?n? yerine getirir.

Toplum yönlendirilebilen insan seviyesini en dibe indirmeli.Kendi dü?üncelerinden yoksun,sürekli fikir ak???n da dü?ünceleri de?i?tirilen bireyler,bu ülke için potansiyel tehlike olu?turuyorlar.Ne kadar cahil insan bar?nd?r?rsan?z,o kadar tehlike de demeksinizdir ki.ßunun temeli de tabana dayanmaktad?r.ßir?eylerin düzenlenmesi derinlerde yap?lmal?.ßaz? ?eylerin temeli ba?tan at?lmal?yd?.

Sonradan bunu ilave etmek,yerin de olmayaca?? gibi olsa da çarp?k bir geli?im seviyesi gösterecektir.

Çevrimdışı BARBAROS

• Yeni Üye
  • *
  • Karma +0/-0
« Yanıtla #7 : 17 Temmuz 2009, 01:10:51 »
ÜLKE ?U AN ?Ç?N HEMEN HEMEN HER KONUDA KAN A?LIYOR... ÖNCEL?KLE BUNU BEL?RTMEK ?STER?M..!
SEVAL HANIM;
''Cumhuriyet'ten önce de,sonra da toplum içerisin de hep birileri taraf?ndan do?ru-yanl?? ?ekiller de yönetildik...

Yanl?? i?ler oldu do?ru bulmad?k,tepki gösterdik...

Do?ruluklar?n ard?nda durduk ve en yak?n destekçisi olduk...

Yanl??lar kar??s?n da hep daha iyileri vard? kafam?zda,sürekli yenilenen ve sonu gelmek bilmeyen..

Hep daha iyisi dedik,daha iyisini istedik...''

D?YE B?R NOT DÜ?MÜ?..

SEVAL HANIM YANILIYORSUNUZ..!!
BAKIN BEN SÜNN?Y?M AMA ALEV? ARKADA? ÇEVREM SÜNN?LERDEN ÇOKTUR..VE BU ?K?L? BU ÜLKEN?N EN BÜYÜK SORUNLARINDAN B?R?D?R BELK?DE EN BA?TA GELEN?D?R..
BU ÜLKE ?NSANLARI SANK? BA?KA ?ANSLARI YOKMU? G?B? HEP BÖLÜNEREK YÖNET?LMEK ?STEND? VE NE ?LG?NÇT?R K? DO?RU-YANLI? OLARAK DE??L HEP YANLI? YÖNET?LD? AMA BU ÖZELL?KLE PLANIN B?R PARÇASI OLARAK UYGULANDI,B?L?RS?N?Z ''BÖL - YÖNET'' MODEL?
YÖNET?C?LER?N EN RAHAT ETT?KLER? B?R ?EK?LD?R,BÖYLEL?KLE GRUPLARI EL?NDE TUTAR TAV?ANA KAÇ TAZIYA TUT S?STEM?N? UYGULAR..BU ÜLKE YILLAR ÖNCEDE GÖÇ VERD? ??MD? VER?YOR VE GELECEKTE DE VERECEKT?R ACABA NEDEN?? ÇÜNKÜ AKILLI VE SORGULAYAN ?NSANLAR DAYANAMADI HAKSIZLIKLARA VE ADALETS?ZL??E AMA SUSMAYI SEÇENLER BOYUN E?ENLER KALDI GER?DE..BUGÜN 301'?NC? MADDE HALA ASLAN G?B? KAR?IMIZDA ELE?T?REMEZ KONU?AMAZASINIZ D?YOR F?KR?N?Z? SÖYLEYEMEZS?N?Z D?YOR VE HER FIRSATTA DEVLET BABA DED???M?Z AMA BABALIKLA ALAKASI OLMAYAN B?R? SÜREKL? ??ARET PARMA?INI SALLAYIP ''HIII SUS BAK?M TARAIM ?ÇER? HEEE'' D?YOR..
1998 DE ÜLKEDEN ÇIKTIM 2005 DE ?STEMEYE ?STEMEYE TEKRAR DÖNDÜM HAN? ?Ç?MDEN YA BELK? HER ?EY DE???M?? DÜZELM??T?R D?YEDE UMUT VARDI..?NANIN ÇOK DE???M??,1998 DE B?LE BU ÜLKE BU KADAR KÖTÜ DE??LD?..
?STANBULU B?LENLER B?L?R BEYOGLU ?ST?KLAL CADDES?NDE 100 LERCE DÜKKAN BO?,?NSANLAR DÜZENLE S?STEM ARASINDA SIKI?TI ?SVEÇTE EVDEN ÇIKINCA ??E G?DENE KADAR K? SÜREDE OTOBÜS ?ÖFÜRÜ DAH?L HERKEZLE HEMEN HEMEN ''HEJ HEJ '' D?YEREK SELAMLA?ILIRDI.BURDA BIRAKIN SELAMI TEBESSÜM EDEN O KADAR AZ K?..
BUNLAR YÜZEYSEL GÖRÜNTÜLER..
BEN YABANCI B?R BAYANLA EVL?Y?M ANCAK YILLARDAN BER? TANIDI?IM B?R?YLE TAB?,BU ÜLKEDE BEN E??M ?Ç?N YILLIK ''800 TL'' YAN? ''550 DOLAR'' C?VARI B?R PARAYI V?ZE PARASI OLARAK ÖDÜYORUM..TEK KEL?ME KOM?K AMA RAKKAMDA BÜYÜK,ÇÜNKÜ EVL?L?K YAPMI?SIN E??N? KÜTÜGEDE KAYIT ETM??LER AMA GENE PARA ÖDÜYORSUN..SADECE GÜLÜYORUM ACINACAK HAL?M?ZE..
S?STEM D?YOR K? EVET EVLENEB?L?RS?N AMA AYNI YATAGI PAYLA?ACAKSAN BANA PARA VERECEKS?N.. BU NSIL B?R ALGILAMA VE DÜNYANIN NERES?NDE VA?? TEK KEL?MEYLE ??RENÇ B?R YAKLA?IM.DEVLET D?YOR K? BEN EL?M? VATANDA?IN CEB?NE SOKAR PARAYI ALIR BUNADA B?R ?S?M BULURUM K?MSEDE B?R ?EY D?YEMEZ N?YE 301.MADDE VAR..
SONRA HALKIMIZI E??T?MS?Z BIRAKMI?LAR,BUDA ÖZELL?KLE UYGULANAN B?R ?EY CAH?L BIRAKICAKSIN K? YORUM YAPMASIN VE DÜ?ÜNMES?N..

KISACA ARKADA?LAR BÖLMÜ? YÖNETM?? CAH?L BIRAKMI? KULLANMI?,BU ÜLKE HAR?C?NDE HANG? BAKAN S?LAH KAÇAKÇILI?I YAPMI???
VE ??MD?LERDE B?R ?HT?LAL HAVASI ES?YOR K?M NE DERSE DES?N,KAYIP K?M?N? ÜLKEN?N M??? HAYIR SADECE VE SADECE HALKINDIR HALKIN...

KÖPRÜ YAPMAK YOL YAPMAK SANK? HALKIN GÖREV?YM?? G?B? YILLAR ÖNCE YAPILAN VE PARASI DEFALARCA KERE KATLANARAK ALINAN BO?AZ?Ç? KÖPRÜSÜNDEN GEÇERKEN HALA PARA ÖDÜYORSUNUZ..
EMEKL?M?Z EMEKL? AYLI?I ?LE AYDA 2 SEFER PAZARA ANCAK G?D?P ALI?VER?? YAPAB?L?YOR VE ONLARA % 8 ZAM VER?R?KEN HEMEN ARDINDAN DO?ALGAZA % 21 ZAM YAPIYOR,NE OLDU ??MD??? HESAPTA ZAM VERD?..
BU ÜLKEDE HALA DÜNYANIN EN PAHALI BENZ?N? SATILIYOR
BU ÜLKE BUGDAYI KG 0.20 KURU?KEN EKME?? 1 TL OLAN TEK ÜLKE
BU ÜLKE DÜNYADA EN ÇOK GÖÇ VEREN ÜLKELERDEN B?R?D?R..
BU ÜLKEDE YA?AMAK TESADÜFTÜR,HER AN B?R KAZAYA KURBAN G?DEB?L?RS?N?Z..
AVRUPADA ?SE ÖLÜM TESADÜFTÜR,DÜZEN HER YERDE KEND?N? BELL? EDER

ARKADA?LAR BUNALDIM,DAHA NE YAZAYIM K?,NALET OLSUN,NALET OLSUNNNN

SAYGILARIMLA

« Son Düzenleme: 17 Temmuz 2009, 01:15:06 Gönderen: BARBAROS »
MAKAM SEVDALISI DE??L DOST A?I?IYIM...!

SevaL_24

• Ziyaretçi
« Yanıtla #8 : 29 Temmuz 2009, 00:25:58 »
Söylediklerimle,sizin söyledikleriniz aras?nda anlam bak?m?nda bir fark göremiyorum.

Do?al olarak yan?ld???m noktay? da sizin nazar?n?z da anlamad?m Barbaros bey.

Ülke'nin gidi?at? ve rejim düzeninden bahsediyoruz.Aksak yönlerini aktar?yoruz ki sizin de a?a??da vermi? oldu?unuz örneklemeler gibi.

ßen ülkenin do?ru yönetildi?ini iddaa etmiyorum,bu ülkenin öyle bir durumu uzun zamand?r yoktu,olmad?da.

Hep daha iyiyi arama çabalar? demem,insan o?lu'nun içinde bulundu?u aray?? anlay???ndan ileri gelmektedir.ßu ülkeyi bu hale getirenler,olanlar kar??s?nda susanlard?r.

Tepki verilmedi diye bir?ey söz konusu olamaz.ßu ülke de zaman?n da tepkiler verildi ve en haks?z ?ekilde cezaland?r?ld?lar.Günümüz de bu durum ?ekil de?i?tirip,ayn? halini h?zla devam ettirmekte.

ßenim zaten ele?tirdi?im durumdur bu,yerinde saymak,hiç bir?ey yapamamak,dü?ünceyi dahi özgürce aktaramamak.

Sizden farkl? dü?ünmüyorum.

ßu ülke'nin dört dörtlük bir ülke oldu?unu savunsam,çok daha farkl? ?eyler yazard?m.ßu ülkede de i?im olmazd? zaten.?çinde bulundu?umuz durum içinde neler yapar?z diye sormak istedim.Sizde cevab?n?z? yazm??s?n?z.

Çokta iyi yapm??s?n?z.

ßenim yan?ld???m ya da size kar??t oldu?um bir nokta yok.ßu konuda malesef ki san?r?m anlatmak istediklerimi anlayamad?n?z ya da farkl? anla??ld?m bilemiyorum.

ßu ülkenin bitmeyecek tonla derdi var.Aradan yüz y?llar geçse de dinip,bitmeyecek.Mükemmel ülke seviyesine hiç bir zaman eri?emeyece?iz.ßuna zaten bu ülkenin kimyas? müsade etmiyor.

Etmeyecekte..

« Son Düzenleme: 29 Temmuz 2009, 11:19:27 Gönderen: SevaL_24 »

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 
SimplePortal 2.3.7 © 2008-2020, SimplePortal